Ballina Etiketimet Barazia

Etiketim: barazia

Debati LGBTI, reagon BE: Unioni i bazuar mbi respektin

Debati i kohëve të fundit mbi komunitetin LGBTI, ka shkuar në veshin e BE-së. Në një deklaratë për shtyp, zyra e BE-së në Tiranë,...

“Leksioni” i radhës nga Islanda, ligj për barazi në…

Prej kohësh, Islanda konsiderohet si vendi i parë në botë përsa u takon të drejtave dhe mbrojtjes grave, barazisë mes sekseve si dhe luftës...

Pse në Kosovë lindin më shumë djem se vajza?

Hulumtimi i fundit i bërë në Kosovë nga UNFPA, Agjencia e Statistikave të Kosovës si dhe INDEX Kosova, ka rezultuar me një disproporcion në...

EDITORIAL

Nga sot Edi Rama edhe kryeredaktor

ERTV  është një televizion online i cili pasqyron aktivitetet e kryeministrit Rama. Prej pak javësh ka filluar...

FORUM

Surpriza e hidhur e Macron për Ballkanin

Mesazhi i presidentit francez, Emmanuel Macron në Strasburg para disa ditësh ka fuqinë shpërthyese të ashpërsimit të...

Sonila Meço, Ramës: Hap edhe një Big Brother

Kryeministri Edi rama ka njoftuar se tashmë ERTV do të ketë një rubrikë të re ku do...