E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Banoret

Etiketim: banoret

Gërmadha “shëndetësore”, banorët: 6 vite pa mjek

Ajo që duhet të ishte një qendër shëndetësore është një karakatinë që është i vetmi vend ku 200 banorët e fshatit Zagradec, në Devoll,...

Valbonë, banorët nesër protestë kundër ndërtimit të HEC-eve

Banorët e Valbonës, por jo vetëm, vazhdojnë të kundërshtojnë ndërtimin e HEC-eve. Ditën e nesërme është parashikuar një protestë e banorëve për të shprehur...

Sulm me thikë, grabitësit terrorizojnë gratë në mes të rrugës

Ky është momenti shokues kur disa grabitës dolën në mes të rrugës për të vjedhur florinjtë që kishin dy gra. Pamjet tregojnë gratë që bërtisnin...

Shkoza nën rrethim, përplasja e policisë me banorët (Pamje të papublikuara)

Shkoza ndodhet nën rrethim. Ndërsa fadromat dhe eskavatorët e IKMT-së vazhdojnë të shkatërrojnë banesat në Shkozë të Tiranës, pamjet që nuk janë filmuar nga...

300 mijë dollarë ndihma për Spitalin e Tetovës

Një kontingjent ndihmash në vlerë prej rreth 300 000 dollarë amerikan, kryesisht mjete punë dhe pajisje për punë për disa reparte, ka arritur sot në spitalin klinik të Tetovës....

Banorët në panik, merr flakë një makinë në Kashar

Një mjet është djegur tërësisht mesditën e kësaj të premteje në aksin Tiranë-Kashar. Referuar hetimeve, flakët janë shkaktuar nga një defekt teknik i mjetit,...

Korçë, banorët: Po na dëmtohet fasulja

Temperaturat e larta të kësaj vere dhe mungesa e rreshjeve kanë dëmtuar prodhimet e Fushës së Korçës. Qindra fermerë, të cilët këtë vit kanë...

Alarmi i depozitave të ujit, Bashkia: Administratorët të negociojnë me banorët

Bashkia e Tiranës u kërkon të gjithë administratorëve të liçencuar ose jo prej saj të negociojnë me banorët për të pastruar dhe dezinfektuar depozitat...

Tortat helmuese, banorët: U zgjuam të zverdhur, me të vjella dhe…

Procedohet penalisht pronari i pastiçerisë në Peshkopi, i cili dyshohet se ka shitur ëmbëlsira jashtë kushteve higjienosanitare, duke shkaktuar helmimin masiv të 150 qytetarëve....

Video/ Ndotja nga fabrika e bakrit, banorët: Do bllokojmë autostradën

Në fshatin Marikaj të Vorës, pranë autostradës Tiranë-Drrës një fabrikë nxjerr tym të zi ditë e natë. Banorët thonë se fabrika e përpunimit të...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

SHBA pas zgjedhjeve, ja ç’do të ndodhë më tej

Nga Ashish Kumar Sen Demokratët rimorën drejtimin e Kongresit, ndërsa republikanët forcuan shumicën e tyre në Senat, në...

Gruevski, Shqipëria dhe ikja në Hungari

Nga Afrim Krasniqi Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i dënuar për korrupsion në vendin e tij, zgjodhi Shqipërinë...