E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Banoret

Etiketim: banoret

5 muaj pas përmbytjes në Shkodër, banorët nuk kanë marrë ende...

Muaji Mars shënoi një tjetër përmbytje për banorët e zonës së nën-Shkodrës. Uji dëmtoi banesat, bagëtitë dhe kulturat bujqësore në periudhën e fillimit të...

HEC Kalivaç drejt gjykatës – Mjedisorët në protestë kundër digave në...

Kontrata për ndërtimin e hidrocentralit të Kalivaçit është një hap larg gjykatës. Aktivistët e shoqërisë civile dhe banorët e luginës së Vjosës kanë gati...

Tërmeti në Dibër, banorët kritikë ndaj pushtetit qendror: Askush nuk ka...

12 ditë pas tërmetit në veri të vendit, familjet e prekura në fshatrat Vinjoll, Dukagjin, Gjalish, Frankth, Rake, Lac, Bruc e Derjan kanë nevojë...

Festa e Kaninës, banorët, emigrantët e turistët bashkë në kalanë historike

Banorët e mbetur, emigrantët dhe turistët u bënë bashkë në festën e Kaninës në Vlorë, një aktivitet që bën bashkë brezat dhe shpalos traditat...

Stuhia e fortë lë pa drita banorët e Orikumit

Si pasojë i motit të keq dhe erërave të forta, është dëmtuar një nga Fiderat e nënstacionit të Radhëmis, duke lënë pa drita, qytetin...

Fshati pa rrugë, banorët në hall: Nuk vijnë vajzat për nuse

Është ironike sesi Shqipëria kërkon të jetë në BE, kur ka fshatra të izoluar edhe pse janë pak kilometra nga qendrat urbane. Këtë herë...

Hakmarrja mizore, banorët masakrojnë rreth 300 krokodilë

Një turmë fshatarësh në Indonezi kanë vrarë rreth 300 krokodilë në një rezervë natyrore për kafshët në Papua Ëest. Masakra ishte një hakmarrje për një...

Pogradec/Rruga e dëmtuar, banorët e Vërdovës: Do bllokojmë punimet!

Në Pogradec janë bllokuar punimet në unazën e qytetit nga banorët e fshatit Vërdovë. Shkak për këtë është bërë kalimi i mjeteve të tonazhit të...

Banorët e Dukagjinit në protestë: Të na rregullohet rruga

Banorë dhe shoferë të Dukagjinit protestojnë përpara bashkisë Shkodër, kërkojnë takim me kryetaren e bashkisë Voltana Ademin. Protestuesit kërkojnë rregullimin e rrugës së Dukagjinit,...

“Dritan Leli na gënjeu!” Banorët ngrenë zërin në këshillin bashkiak të...

Mbledhja e këshillit bashkiak të Vlorës, paraditen e sotme, u shoqërua me protestat e banorëve të Orikumit dhe të lagjes "Kushtrimi" Brenda ambienteve të këshillit...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Rama në Repolitix, rekord audience, Report Tv lë pas televizionet kombëtare

Emisioni Repolitix në Report TV drejtuar nga gazetari Denis Minga ku i ftuar ishte kryeministri Edi Rama shënon një...

Po të ishte shqiptar, a do ta linit të ikte Gruevskin?

Nga Aurora Ndrio-Karameti -  Është lajm i mirë që një keqbërës si ish-kryeministri Gruevski nuk gjendet më në...