E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Banoret

Etiketim: banoret

“Dritan Leli na gënjeu!” Banorët ngrenë zërin në këshillin bashkiak të...

Mbledhja e këshillit bashkiak të Vlorës, paraditen e sotme, u shoqërua me protestat e banorëve të Orikumit dhe të lagjes "Kushtrimi" Brenda ambienteve të këshillit...

Ndotja e nga ujrat e zeza, banorët e Shkozetit në protestë,...

Pas një protestë në zonen e Shijakut për rrugën kanë qënë banorë  të Shkozetit të cilët  protestuan pasditen e djeshme në lidhje me ndotjen...

Ura e përmbytur, Bashkia Mamurras s’ka fonde për ta ndërtuar

Përmbytjet e mëntorit të 2017, shkaktuan dëme kolosale. Një prej dëmeve që ka izoluar një fshat të tërë, është dhe ura e Drojës në...

Kukës, qytetarët-Ramës: Nëse ta mban na arresto ditën

Me pankarta dhe me thirrje për lirimin e 23 bashkëqytetarëve të tyre, qytetarët e Kukësit po vijonë protestën përpara komisariatit të qytetit. Me thirrjet “Turp,...

Rama: Taksë dhe për banorët rreth Rrugës së Kombit, njësoj si...

Kryeministri Edi Rama ka theksuar në Kuvend se banorët e zonave ku kalon Rruga e Kombit nuk do të përjashtohen nga taksa e rrugës. ...

FOTOLAJM/ Pa drita e pa rrugë, protesta e banorëve para bashkisë...

Një grup banorësh të njësisë administrative Lekas protestuan para bashkisë së Korçës paraditen e sotme. Ata thonë se kanë dy muaj pa energji elektrike. "Jetojmë si...

Lezhë, banorët lënë banesat nga rrëshqitja e tokës

Rrëshqitjet e tokës në pjesën e sipërme të autostradës së asaj që quhet ndryshe si “Rruga e Kombit” ka shkatërruar shumë banesa të fshatit...

VIDEO/ Basha në Trush, shpërthejnë të përmbyturit: “Rama me ardh këtu!”

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shkuar sot në fshatrat e përmbytura të Shkodrës, në Trush, ku banorët në shi kanë nxituar ta takojnë e të tregojnë...

Bashkia Shkodër: Banorët, jo vetëm të përmbytur, por edhe pa drita

Bashkia Shkodër në një deklaratë për mediat shprehet se zonat e përmbytura nga shkarkimet e hidrocentraleve janë edhe pa energji elektrike. “Banorëve në zonat...

Shpërthim në veri të Mitrovicës, banorët: Ndihemi të frikësuar

Rreth orës 23:10 ka shpërthyer një granatë në veri të Mitrovicës, saktësish në rrugën “Shumadica”. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin zëvendëskomandanti i Policisë...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...