E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Banoret

Etiketim: banoret

Holta e braktisur, banorët numërohen me gishta

Në fshatin Holtë të Gramshit jetojnë vetëm 20 banorë. Fshati është braktisur nga të rinjtë për shkak të mungesës së kushteve më elementare. Banorët...

VIDEO/ Qytetarët i bllokojnë kalimin, Rama devijon rrugën për në Pukë

Protesta e banorëve të Lezhës të cilët që në mengjes herët bllokuan rrugën nacionale për të pënguar kalimin e kreut të qeverisë i cili...

VIDEO/ Banorët e Unazës, Ramës: Të thamë o sharlatan! Fundin do...

Banorët e unazës kanë qënë sot më të zjarrtë se kurrë në protestën e tyre pothuajse 3 mujore për mbrojtjen e shtëpive të tyre. Vendimi...

VIDEO/ Pa drita, banorët e Malësisë së Kurbinit në protestë

Mungesa e energjisë elektrike ka ngritur në protestë banorët e Malësisë së Kurbinit, Njoftimin për protesten e këtyre banorëve e ka bërë deputeti i opozitës...

103 ditë protestë – Banorët e “Astirit” bllokojnë rrethrrotullimin tek ish-“Shqiponja”

Banorët e Astirit vazhdojnë protestën e tyre maratonomake, teksa e sotmja është protesta numër 103 e tyre. Ata kanë dalë sërish pasditen e sotme...

Banorët e Komunës së Parisit përplasen me policinë

Një përplasje e fortë mes Policisë dhe disa banorëve, që ka përfunduar me rrahjen me shqelma nga pilici të një gruaje ka ndodhur në...

Banorët e Kapshticës bllokojnë punën e TAP: Na shkatërruan rrugën

Banorët e fshatit Kapshticë në Korçë u bënë pritë mjeteve të tonazhit të rëndë të Kompanisë TAP dhe nuk i lanë të punojnë këtë...

Opozita protestë në Paskuqan, banorët bllokojnë rrugën

Opozita e bashkuar ka organizuar një protestë pasditen e sotme në Paskuqan. Banorët e Paskuqanit, një njësi vendore e bashkisë Kamëz, kanë bllokuar rrugën...

Banorët e “Unazës së Re” mesazh Ramës dhe ministres: Mos na...

Banorë të zonës së “Unazës së Re” në kryeqytet kanë dalë pasditen e sotme në protestë, duke shënuar ditën e 94-të të rezistencës së...

VIDEO/ Banorët e Unazës së Re, Ramës: Me hir apo me...

Banorë të zonës së “Unazës së Re” në kryeqytet kanë dalë pasditen e sotme në protestë. Banorët e “Unazës”, që sot vijojnë ditën e...

EDITORIAL

PD dhe LSI: Të enjten digjen mandatet para popullit dhe rrëzohet kryeministri, edhe me forcë

Tashmë duket se palët politike po shkojnë në përplasje finale ditën e enjte. PD vendosi të dorëzojë...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...