E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Banoret

Etiketim: banoret

Mbyllja e shkollës në Mengël, banorët bllokojnë aksin Librazhd-Elbasan

Banorët e fshatit Mengël kanë bllokuar aksin rrugor Librazhd -Elbasan dhe shkak është bërë mbyllja e shkollës 9-vjeçare në këtë fshat. Ata kërkojnë hapjen e...

Tension në Jalë, policia shoqëron me forcë 10 banorë, SOS për...

Ora 12:07 Policia ka shoqëruar forcërisht 10 banorë të Jalës. Ata janë marrë me furgon policie dhe janë dërguar në komisariat. Edhe pse nuk ka pasur...

5 muaj pas përmbytjes në Shkodër, banorët nuk kanë marrë ende...

Muaji Mars shënoi një tjetër përmbytje për banorët e zonës së nën-Shkodrës. Uji dëmtoi banesat, bagëtitë dhe kulturat bujqësore në periudhën e fillimit të...

HEC Kalivaç drejt gjykatës – Mjedisorët në protestë kundër digave në...

Kontrata për ndërtimin e hidrocentralit të Kalivaçit është një hap larg gjykatës. Aktivistët e shoqërisë civile dhe banorët e luginës së Vjosës kanë gati...

Tërmeti në Dibër, banorët kritikë ndaj pushtetit qendror: Askush nuk ka...

12 ditë pas tërmetit në veri të vendit, familjet e prekura në fshatrat Vinjoll, Dukagjin, Gjalish, Frankth, Rake, Lac, Bruc e Derjan kanë nevojë...

Festa e Kaninës, banorët, emigrantët e turistët bashkë në kalanë historike

Banorët e mbetur, emigrantët dhe turistët u bënë bashkë në festën e Kaninës në Vlorë, një aktivitet që bën bashkë brezat dhe shpalos traditat...

Stuhia e fortë lë pa drita banorët e Orikumit

Si pasojë i motit të keq dhe erërave të forta, është dëmtuar një nga Fiderat e nënstacionit të Radhëmis, duke lënë pa drita, qytetin...

Fshati pa rrugë, banorët në hall: Nuk vijnë vajzat për nuse

Është ironike sesi Shqipëria kërkon të jetë në BE, kur ka fshatra të izoluar edhe pse janë pak kilometra nga qendrat urbane. Këtë herë...

Hakmarrja mizore, banorët masakrojnë rreth 300 krokodilë

Një turmë fshatarësh në Indonezi kanë vrarë rreth 300 krokodilë në një rezervë natyrore për kafshët në Papua Ëest. Masakra ishte një hakmarrje për një...

Pogradec/Rruga e dëmtuar, banorët e Vërdovës: Do bllokojmë punimet!

Në Pogradec janë bllokuar punimet në unazën e qytetit nga banorët e fshatit Vërdovë. Shkak për këtë është bërë kalimi i mjeteve të tonazhit të...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...