E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Balla

Etiketim: Balla

Balla: Protesta e opozitës s’ka lidhje me qytetarët

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, njëherësh dhe drejtues politik i Qarkut të Elbasanit, zhvilloi sot një takim me përfaqësues të...

Replika/ Basha i kthehet Ballës me fjalë të forta: Populli do...

Replika në Kuvend ka pasur edhe midis kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant ballës dhe kryedemokratit Basha. Ndërsa Balla zbuloi një skenar...

Librazhdi me Hipotekë të re, Balla: Shërbim më të mirë në...

Në kohën kur opozita zhvillon takime në rrethe për të ftuar qytetarët në protesta, PS përuron investimet e kryera në zonat e caktuar ku...

PD: 30 minuta pushim mbledhim grupin, Balla: S’është zgjuar Luli

Seanca parlamentare ka nisur me disa replika mes PD e PS pasi demokratët kërkuan një pushim 30 minuta. Ndërsa Enkelejd Alibeaj kërkoi pushimin pasi...

“Tahiri”, Balla: PD-LSI 2 muaj gjumë, ja ç’duhet të bëjnë tani

Komisioni hetimor që do të verifikonte veprimet dhe mosveprimet e organeve hetimore për fenomenin e kultivimit e narkotikëve dhe për ish-ministrin e brendshëm, i...

Ndryshimi i Rregullores debate te “Ligjet”, Alibeaj: PS kërkon të rikthejë...

Komisioni i Ligjeve shqyrtoi këtë të mërkurë kërkesën e socialistëve për ndryshimin e Rregullores së Kuvendit, ndryshime këti që për demokratët kjo është një...

Korrigjimi i kufijve, Balla: Mbështesim dialogun Prishtinë-Beograd, por nuk ndërhyjmë

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka deklaruar në Komisionin e Integrimit, se Shqipëria mbështet dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. I pyetur nga...

Shtyhet gjyqi, Shkëlzen Berisha: Radha e Ballës që të dënohet

Shtyhet sërish gjyqi për padinë e Shkelzen Berishës ndaj kryetarit të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Shkak është bërë mosparaqitja në Gjykatën e...

Balla apel opozitës: Të vijë një orë e më parë në...

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i ka bërë apel opozitës të rikthehet në Kuvend. Ai ka folur nga Kryesia e...

Debatet/ Opozita: Të diskutohen dekretet. Balla: Kërkoni mocion

Maxhoranca ka votuar dekretet e Presidentit të Republikës për shkarkimet dhe emërimet e ministrave të rinj. Janë 7 ministra dhe zëvendëskryeministri Erion Braçe që...

EDITORIAL

Protesta e madhe e Opozitës para Kryeministrisë. Pritet përplasje si në Paris

-Sot do përballen dy frontet politike se cila palë mbledhë me shumë njerëz. Në qytetin bregdetar do...

FORUM

Deutsche Welle: Protestë masive e opozitës për rënien e qeverisë Rama

Sot në Tiranë zhvillohet një protestë e madhe e opozitës kundër qeverisë Rama, të cilën opozita e...

Njolla me bojë blu e opozitës dhe njolla e zezë e korrupsionit

Nga Monitor Edhe piktori më amator e di që, po të përziesh bojën blu me atë mavi rezultati nuk...