E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Azil

Etiketim: azil

Familja shqiptare rrezikon të dëbohet nga Franca

Familja Mlloja nga Shqipëria, qëndroi për më shumë se nj vit në një dhomë hoteli në Concarneau të Francës por tashmë duhet të largohet...

Kush dëbohet nga Gjermania dhe kur?

Ministri i Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer synon dëbime më të shpejta të atyre azilkërkuesve që kryejnë vepra penale. Por rregulloret se...

PE për Shqipërinë: Gabim shpërbërja e Ministrisë së Mirëqenies Sociale, ndalni...

Dokumenti i plotë i miratuar me 459 vota pro ditën e Enjte në Parlamentin Europian përfshin në total 44 pika, secila prej të cilave...

Nikolla Gruevski merr azil politik në Hungari

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski përmes një postimi në Facebok ka bërë të ditur se autoritetet hungareze kanë pranuar kërkesën e tij për azil...

Presidenti Trump kufizon të drejtat për azil

Presidenti amerikan, Donald Trump firmosi sot kufizimin e të drejtës për azil për migrantët, para se të nisej për në Francë, ku do të...

Bllokohen kërkesat për azil në Amerikë

Administrata e Presidenti Trump, njoftoi mbrëmë se sistemi i azilit është sistem tejet i mbingarkuar dhe për këtë arsye u dha një njoftim i...

Azilant në Francë, shqiptarët ende të parët

Shqipëria është shteti i shtatë në rang botëror për numrin e azilkërkuesve, duke u renditur pas shteteve të luftës. Që nga viti 2013, janë...

Tritol banesës së Dacit, autori: Më tha e dua për azil

"Arrest me burg" ka dhënë Gjykata e Tiranës për 23-vjeçarin Vilson Brahja, autor i vendosjes së tritolit në banesën e Gazmir Dacit në Bathore....

Tritol në banesën e Dacit, 23-vjeçari tregon detaje nga porositësi

''Arrest me burg" është masa e sigurisë që dha Gjykata e Tiranës për Vilson Brahaj, i arrestuar për vendosjen e eksplozivit në banesën e...

Fëmijët azilantë, në gjykatë shkojnë 11 prindër

Shqiptarët përgjatë 3 viteve të fundit, kanë ''pushtuar'' vendet e BE-së me qëllim azilin. Një nga mënyrat për të përfituar azil, shqiptarët e kanë...

EDITORIAL

Pangjashmëritë e rastit Lleshi dhe rastit Cakaj

Presidenti Meta brenda pak javëve tregoi se Kushtetuta dhe integriteti i Presidentit janë dy gjëra që nuk...

FORUM

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...