E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Azem Hajdari

Etiketim: Azem Hajdari

Shtatorja e Azemit, Patozi: Nderimi i vërtetë është ftesa për betejë

Në Tropojë sot u ''rikthye'' Azem Hajdari. Në qendër të qytetit u vendos shtatorja e heroit demokratik, për të cilën ish-deputeti i PD-së, Astrit...

Azemi rikthen Berishën në Tropojë: Luftoi për Shqipërinë Europiane (VIDEO)

Përurimi i shtatores së Azem Hajdarit, në qendër të qytetit të Bajram Currit, ka mbledhur demokratë e jo vetëm. Në këtë ditë të veçantë,...

Përurohet busti i Azemit, Basha: Vazhdon të na ndriçojë rrugën

Në ceremoninë e përurimit të shtatores së Azem Hajdarit në Tropojë, organizuar nga Bashkia e Tropojës, kreu i PD-së Lulzim Basha, shprehu gëzimin dhe...

VIDEO LIVE/ Përurohet shtatorja e Azem Hajdarit, nis ceremonia në Tropojë

Ka nisur në Bashkinë e Tropojës, ceremonia e përurimit të shtatores së Heroit të Demokracisë, Azem Hajdarit. Në përurimin e shtatores marrin pjesë personalitete të rëndësishme...

Rudina rrëfen këshillën e Azemit, fjalimi në një ditë të paharrueshme

Plot 19 vite më parë, në një atentat mafioz të cilit kurrë nuk iu provua prapavija politike, u vra tribuni i demokracisë dhe udhëheqësi...

Si e kanë treguar skenën e vrasjes së Azem Hajdarit katër...

I sapodalë nga zyra e Sali Berishes, Azem Hajdari, pas një sorollatjeje në korridor dhe një telefonate, kishte zbritur poshtë, duke u nisur për...

19 vjet pa Azem Hajdarin: Biografia e liderit me jetë të...

Vitet ’90-ta të shekullit të kaluar për Shqipërinë ishin vite epokale të saj. Në këtë kohë nga Universiteti i Tiranës doli studenti me guxim...

Mandati në breza, ja kush ka pasur babanë deputet

Ka vende që flasin për elita apo dinasti politike dhe nënkuptojnë karrierat e larta drejtuese të të njëjtës familje në breza. Shqipëria nuk ka...

Berisha përkujton takimin e 91-shit, nxjerr nga arkiva foton me…

Përmes një fotoje të publikuar në facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka përkujtuar një takim me Ismail Kadarenë, Azem Hajdarin dhe Elez Biberajn. Ish-kryeministri shprehet se kjo...

Ish-drejtori i Policisë: Për vrasjen e Azem Hajdarit u paguan 150...

Ish-zëvendës ministri i Brendshme, Sokol Baraj, u nda sot nga jeta si pasojë e një ataku në zemër. Baraj, i cili ka drejtuar policinë e...

EDITORIAL

Parlamenti Europian dënon me unanimitet përdorimin e gazit lotsjellës në protestë

Reagimi i Policisë së Shtetit ndaj protestuesve në protestën e madhe të opozitës më 16 shkurt, është...

FORUM

Sjellje kriminale e Qeverisë, ndaj qytetarëve të bashkisë së Skraparit!

Nga Luan Rama * Bllokimi i buxhetit të bashkisë së Skraparit, është një akt kriminal i Qeverisë së...

Turma në protestë mund të kthehej në uragan, pse Basha nuk duhet të bëjë bllof me djegien e mandatave

Nga Agron Gjekmarkaj- Të shtunën, më seriozët ishin qytetarët shqiptarë! Ata dolën të shumtë si kurrë më parë...