E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Azem Hajdari

Etiketim: Azem Hajdari

Kushëriri mori azil politik, djali i Azem Hajdarit kërkesë mediave

Kushëriri i liderit historik të lëvizjes studentore në Shqipëri Azem Hajdarit, Arbeni ka fituar statusin e azilantit politik në Francë. Arbeni, i cili është djali...

Vajza e Azem Hajdarit flet për herë të parë ekstradimin e...

E bija e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari ka qenë e ftuar mëngjesin e sotshëm në emisionin "Ditë e Re" në "Ora News". Ajo ka folur...

I kërcënuar te burgu 302? Avokati i Haxhisë: Rihapim dosjen “Hajdari”

Një ditë pas ekstradimit nga Turqia, sot për mediat ka folur avokati ligjor i Izet Haxhisë, ish-truproja e Sali Berishës, ndaj të cilit Gjykata...

Ndihet si Rudina Hajdari apo vajza e Azemit?

55 vjetori i lindjes së heroit të demokracisë Azem Hajdari do të rikthente të dielën në Tropojë (11 mars 2018) vajzën e tij, Rudina...

Djemtë e Azem Hajdarit shoqërohen në polici

Dy djemtë e Azem Hajdarit janë ndaluar nga policia, pas kallëzimit për dhunë të ushtruar ndaj një personi. Kirjald Hajdari, 32-vjeç, dhe Azem Hajdari, 19-vjeç,...

Berisha: Gëzuar 8 dhjetorin, Azem, ti je gjallë!

Me rastin e 8 dhjetorit në ditën Kombëtare të Rinisë, urimet e personaliteteve të politikës nuk kanë munguar. Në një postim në facebook, ish-kryeministri...

Ish-ministri i PD rrëfen anën e panjohur: Pse Azemi s’kërkoi kurrë...

Nga Besnik Mustafaj Nuk kam njohur njeri me instinkt politik aq të mprehtë, sa Azem Hajdari. Kam patur rastin këto kohë  të shoh një përmbledhje...

Debati për Azem Hajdarin. Çollaku: Heronjtë nuk luftohen dot për së...

Nga Kreshnik Çollaku Sot Mustafa Nano ka bere nje provokim pa etik (pasi njeriu nuk mbrohet dot vete) meskin (pasi i pavertete ne fakte) ndaj...

Ish-deputetja e PD, Hajdarmataj: Azem Hajdari idhull i të gjithëve

Në Tropojë u ''rikthye'' Azem Hajdari. Personalitete nga bota e politikës, ishin bashkë në ceremoninë e përurimit të shtatores në bronx të Azem Hajdarit....

Shtatorja e Azemit, Patozi: Nderimi i vërtetë është ftesa për betejë

Në Tropojë sot u ''rikthye'' Azem Hajdari. Në qendër të qytetit u vendos shtatorja e heroit demokratik, për të cilën ish-deputeti i PD-së, Astrit...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...