E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Avokati amerikan

Etiketim: Avokati amerikan

Si mund t’i shpëtojë deportimit nga SHBA një emigrant ilegal pas...

Avokati amerikan Kieran Both Avokati Kieran Both u përgjigjet pyetjeve të lexuesve lidhur me çështjet eemigracionit në SHBA. Këto ditë, nga një lexues i ka ardhur...

Avokati amerikan: Bashkimi me bashkëshortin kur gruaja ka ‘Green Card’

Çështje të Emigracionit: Avokati Kieran Both u përgjigjet letrave të lexuesit: E.Q. nga Shqipëria na ka dërguar këtë letër: Përshëndetje Z. Both. Gruaja ime ka “green card”...

A mund të kthehem në SHBA, 2 vjet pasi jam kthyer?...

Emigracion: Avokati Kieran Both u përgjigjet pyetjeve të lexuesve Një lexues na shkruan: Unë hyra në SHBA ilegalisht  në 2003. U ktheva në vendin tim...

Avokati amerikan jep sqarime për Green Card mbi bazën e martesës

Avokati Kieran Both u përgjigjet pyetjeve të lexuesve. Në letrën e saj një lexuese e rubrikës  sonë na shkruan : Unë jam martuar me shtetas...

Avokati amerikan: Fëmijët e emigrantëve pa dokumenta të mos dalin nga...

Çështjet e emigracionit në SHBA, të trajtuara nga avokati Kieran Both, këtë radhë prekin rastet kur çështja e aplikantit mbyllet administrativisht. Një lexues shkruan Në vitin 2016 unë...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...