Ballina Etiketimet Avionë luftarakë

Etiketim: avionë luftarakë

Tensionet/ Avionë luftarakë turq shkelin hapësirën greke, reagon Athina: Provokim

Ne vijim te nje situate te tensionuar mes dy vendeve, Greqia akuzon Turqine per provokim. Reagimi vjen pasi dy avione turq raportohet se kane shkelur...

Gjenerata e pestë e aeroplanëve, ushtria ruse do të pajiset me...

United Corporation për prodhimin e avionit deri në fund të vitit do të nënshkruajë një marrëveshje mbi dërgesat e gjeneratës së pestë SU-57 për...

Panik mbi Detin e Zi, 6 avionë luftarakë rusë tentojnë të...

RUMANI-Avionë luftarakë britanikë interceptuan gjashtë bombardues rusë mbi Detin e Zi, që po kalonin pranë hapësirës ajrore të NATO-s, sipas një komunikate të “Royal...

Çfarë po ndodh? Kroatët shoqërohen nga dy avionë luftarakë rusë

Franca është fituese e Kupës së 21-të të Botës, por Kroacia po quhet gjerësisht si “fituesja” morale. Kombëtarja ballkanike bëri një kampionat të mrekullueshëm duke...

Bullgaria do të blejë avionë luftarakë nga aleatët e NATO-s

Parlamenti i Bullgarisë ka miratuar një plan për të shpenzuar 2 miliardë dollarë për të blerë 150 makina ushtarake dhe 16 avionë të rinj...

FOTO/ 4 avionë luftarakë RAF bombardojnë rezervat e armëve kimike të...

Mbretëria e Bashkuar ka angazhuar katër Tornado RAF për një goditje të shënjestruar saktë dhe të kufizuar mbi Siri, njoftoi BBC para pak minutash. SHBA...

VIDEO/ Avionë luftarakë serbë fluturojnë mbi Preshevë

Mëngjesin e sotëm në zonën e Preshevës janë parë avionë luftarakë, të cilët fluturonin në një lartësi shumë të vogël. Avionët luftarakë janë serbë dhe...

Çfarë po ndodh? Rusia dërgon dy avionë luftarakë në Serbi

Një aeroplan transportues nga Rusia, Antonov – 124, ka dërguar dy avionë luftarakë MiG-29 në Serbi, një marrëveshje kjo që përfshin dërgimin e 6...

EDITORIAL

Pedagoge Mimoza Manxhari, videoja e saj dhe e vërteta e fshirjes në mesnatë të lajmit

Mbrëmë na mbërriti një video ku shikohej një takim i studentëve të Fakultetit Ekonomik në Universitetin e...

FORUM

Në fund, ‘Luftën e Ftohtë’ e fiton ‘Zëri i Amerikës’

Nga Alfred Lela - Në një rrafsh kulturor, Edi Rama është rive gauche, një intelektual i ‘bregut të...

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...