E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Aviacioni Civil

Etiketim: Aviacioni Civil

Anulohet ose vonohet fluturimi? Aviacioni Civil: Ja si të përfitoni dëmshpërblim!

Muaji Gusht 2018, shënon edhe shifrat më të larta të vonesave dhe anullimeve të fluturimeve nga dhe drejt “Aeroportit Ndërkombëtar Nënë Tereza “të Tiranës....

Vonesat dhe anulimet e fluturimeve, Balla i kërkon llogari Aviacionit Civil:...

Ndërsa në Komisionin për Integrimin Europian po diskutohej projekt-ligji “Për Kodin Ajror”, Taulant Balla ka ngritur shqetësimin e shumë pasagjerëve, kryesisht emigrantë shqiptarë në...

Anulimi i fluturimeve drejt Italisë, Aviacioni Civil: Pasagjerët nuk përfitojnë subvencion

Kompanitë ajrore që operojnë drejt Italisë kanë anuluar disa prej fluturimeve të planifikuar për ditën e djeshme, për shkak të një greve kombëtare të...

Prezantohet drejtori i Aviacionit Civil, Gjiknuri: Siguria ajrore prioritet absolut

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri prezantoi Drejtorin e ri Ekzekutiv të Autoritetit të Aviacionit Civil Krislen Keri. Ai shprehu bindjen se Keri...

EDITORIAL

Dekretimi i Lleshit, Presidenti Ilir Meta: Kemi kohë deri në darkë

Kreu i shtetit, Presidenti Ilir Meta është pyetur sërish nga gazetarët në lidhje me dekretimin e Sandër...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...