Ballina Etiketimet Aviacioni Civil

Etiketim: Aviacioni Civil

Aviacioni Civil, thirrje pasagjerëve: Kujdes, nesër grevë në aeroportet e Italisë!

Autoriteti i Aviacionit Civil i bën thirrje pasagjerëve, që do të udhëtojnë ditën e nesërme, më 11 janar 2019 nga Shqipëria drejt Italisë dhe...

Vonesat e avionëve, Aviacioni Civil: 55% e ankesave të pasagjerëve s’janë...

Pavarësisht se ka një rritje të numrit të kompensimeve për vonesat apo anulimet e fluturimeve nga aeroporti ndërkombëtar “Nënë Tereza”, të dhënat e Autoritetit...

Anulohet ose vonohet fluturimi? Aviacioni Civil: Ja si të përfitoni dëmshpërblim!

Muaji Gusht 2018, shënon edhe shifrat më të larta të vonesave dhe anullimeve të fluturimeve nga dhe drejt “Aeroportit Ndërkombëtar Nënë Tereza “të Tiranës....

Vonesat dhe anulimet e fluturimeve, Balla i kërkon llogari Aviacionit Civil:...

Ndërsa në Komisionin për Integrimin Europian po diskutohej projekt-ligji “Për Kodin Ajror”, Taulant Balla ka ngritur shqetësimin e shumë pasagjerëve, kryesisht emigrantë shqiptarë në...

Anulimi i fluturimeve drejt Italisë, Aviacioni Civil: Pasagjerët nuk përfitojnë subvencion

Kompanitë ajrore që operojnë drejt Italisë kanë anuluar disa prej fluturimeve të planifikuar për ditën e djeshme, për shkak të një greve kombëtare të...

Prezantohet drejtori i Aviacionit Civil, Gjiknuri: Siguria ajrore prioritet absolut

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri prezantoi Drejtorin e ri Ekzekutiv të Autoritetit të Aviacionit Civil Krislen Keri. Ai shprehu bindjen se Keri...

EDITORIAL

Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!

Atë që donte e mori, duke mos hyrë nga dera normale dhe në këmbë, por u ul...

FORUM

A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?

Nga Hajdar Muneka - Para disa kohësh pata rastin të darkoja me një personalitet të rrallë kinez, anëtarin...

5 problemet reale të zgjedhjeve që burojnë nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik

Nga Oerd Bylykbashi 5 problemet reale te zgjedhjeve qe burojne nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik, pa...