E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Autostrada

Etiketim: autostrada

Bie projekti fillestar për Tiranë-Durrës, qeveria shton koston me 20 mld...

Plani për zgjerimin e rrugës Tiranë-Durrës është i hershëm, që në vitin 2007, por gjithmonë qeveritë kanë qenë të dyzuara nëse do të ndërtohej...

Buxheti 2019, Ahmetaj: Autostrada Tiranë-Durrës do zgjerohet me 3 korsi

Buxheti i qeverisë për vitin 2019 është prezantuar në konferencën e kryetarëve të parlamentit. Ministri Arben Ahmetaj pranoi se edhe për vitin tjetër, parashikohet...

Qeveria do japë me koncesion autostradën Tiranë-Durrës, ja ç’parashikohet

Qeveria shqiptare ka planifikuar të nënshkruaje edhe tre kontrata të reja koncensionare në infrastrukturën rrugore dhe aeroportuale. Ndër to spikat dhënia me koncesion e...

Vasili: Italia shtetëzon autostradat, Rama i bën me pagesë

Kreu i grupit të deputetëve të LSI-së në kuvend, Petrit Vasili, shkruan se qeveria Italiane është në fazën e shtetëzimit të autostradave, ndërsa qeveria...

Përfundojnë punimet, nesër hapet autostrada Tiranë-Durrës

Pas përfundimit të punimëve për asfaltimin e segmentit Tiranë-Durrës, ditën e nesërme kjo rrugë do të jetë e hapur për të gjithë qytetarët. Lajmin e...

Autostrada Tiranë-Durrës, njoftim i rëndësishëm nga ARRSH, ja segmenti që bllokohet...

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor informojnë median dhe opinionin publik se në vijim të ndërhyrjes emergjente për riparimin e shtresave asfaltike në autostradën Durrës...

Autostrada Tiranë-Durrës, oraret dhe ku do bllohet trafiku për sot

Ka nisur që prej orës 6:00 të mëngjesit faza e katërt e punimeve për riparimin e shtresave asfaltike në aksin Tiranë-Durrës. Autoriteti Rrugor Shqiptar...

Autostrada Tiranë-Durrës hapet sot, e lirë gjatë fundjavës

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore njofton se sot në orën 14:00 përfundon ndërhyrja për riparimin e shtresave asfaltike në segmentin rrugor Maminas-Sukth-Shkozet. Pas orës...

Sot mbyllet autostrada Tiranë-Durrës, ja si do të devijohet trafiku

Autostrada Tiranë-Durrës është hapur vetëm për fundjavën, pasi sot në orën 06:00 nisi dhe faza e tretë e punimeve në segmentin Maminas-Sukth në drejtimin...

Autostrada Tiranë-Durrës hapet për fundjavë, por do mbyllet sërish

Autostrada Tiranë-Durrës do të hapet për fundjavë, ndërsa ditën e hënë do të mbyllet sërish për të vijuar rindërtimin në pjesët e mbetur. Autoriteti Rrugor...

EDITORIAL

Tifozët grek me flamuj të Vorio Epirit, Federata helene hesht

Greqia dje fitoi minimalisht 1-0 ndaj Finlandës në duelin e vlefshëm për Ligën C. Edhe në këtë...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...