E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Autobusi

Etiketim: autobusi

Aksident në Llogara, autobusi me 50 turistë çekë del nga rruga

Një autobus me turistë çekë është aksidentuar në zonën e Llogarasë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të marte, ku autobusi me 50 turistë u...

Autobusi i linjës Tiranë-Kamëz përplaset me automjetin (FOTO+VIDEO)

Autobusi i linjës Tiranë-Kamëz është përplasur me një automjet tip "Opel". Aksidenti ka ndodhur në orët e pasdites së sotme, pranën urës në Kamëz. Makina drejtohej...

Indi, autobusi bie në humnerë, 45 pelegrin humbin jetën

Të paktën 45 pasagjerë të një autobusi, mes tyre shtatë fëmijë, kanë humbur jetën dhe 25 kanë mbetur të plagosur dje në një vend...

Autobusi merr përpara 5 makina, 4 të vdekur dhe 20 të...

Të paktën katër persona kanë vdekur dhe 20 të tjerë janë lënduar në një aksident tragjik që ka ndodhur këtë të premte në Kuopio...

Aksidentohet autobusi, gjenden gjysmë ton marijuanë në dysheme e tij

Policët kanë gjetur të paktën gjysmë ton marijuanë të fshehur në dyshemenë e një autobusi turistik që u aksidentua në Ekuador duke lënë 23...

Merr flakë autobusi në hyrje të Shkodrës, njerëzit tmerrohen

Një autobus ka marrë flakë në hyrje të qytetit të Shkodrës, teksa nuk dihet ende shkaku i rënies së zjarrit, i cili është neutralizuar...

I dehur që në 6 të mëngjesit, arrestohet shoferi, u përplas...

Drejtuesi i një autoveture tip “Benz”, është prangosur nga Policia e Elbasanit, pasi në gjendje të dehur, është përplasur me një autobus. Autobusi mësohet se...

Bie nga autobusi 22-vjeçarja, arrestohet shoferi në Durrës

Një vajzë 22-vjeçare ka rënë nga dera e autobusit. Ngjarja ka ndodhur te “Ura e Dajlanit” në Durrës. Sipas Policisë Vendore, mësohet se vajza është...

Autobusi i Porcelanit aksidenton këmbësorin

Një aksident ka ndodhur në zonën e Xhamllikut në Tiranë, ku autobusi i Porcelanit ka përplasur një burrë rreth moshës 50 vjeç. Burime të Ora...

Autobusi me 25 pasagjerë përplaset në Librazhd

Një mjet tip ‘Benz’ është përplasur me një autobus pasditen e kësaj të premte në qytetin e Librazhdit. Si pasojë e përplasjes është rrezikuar autobusi...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...