E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Athine

Etiketim: Athine

Greqi/ Thyen dyer e dritare, në pranga 19, mes tyre 1...

Protestat e së shtunës në mbrëmje pranë Universitetit “Teknik Kombëtar të Athinës” dhe Universitetit “Aristoteli” në Selanik janë shoqëruar me dëmtime dyersh e dritaresh. Për...

Athinë, atentat me armë dy shqiptarëve

Dy shqiptarë raportohet se janë sulmuar me armë zjarri një ditë më parë në Greqi. Ngjarja ka ndodhur në Ambelokipi të Athinës, në kryqëzimin...

Dy shqiptarë qëllohen me breshëri të shtënash në Athinë

Dy shqiptarë kanë rënë pre e një sulmi me armë zjarri, teksa udhëtonin me makinë në Athinë. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele,...

Skënderbeu bashkon grekë e shqiptarë në Athinë

Mundet që marrëdhëniet midis Greqisë e Shqipërisë të jenë tensionuar ditët e fundit. Por figura e Skënderbeut ka mbledhur në Athinë grekë e shqiptarë,...

Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë në Athinë, evakuohet gjithë...

Një alarm për bombë ka alarmuar Athinën mëngjesin e sotëm. Një telefonatë anonime në zyrat e medias greke Zougla.gr ka alarmuar autoritetet se një...

Vrasja e ekstremistit grek, nesër protesta edhe në Selanik

Pas protestave që u zhvilluan gjatë ditës së sotme në Athinë, ku nuk munguan koret raciste dhe anti-shqiptare, një tjetër protestë është paralajmëruar për...

Digjet flamuri shqiptar në Athinë (video)

Në shenjë protestë për vrasjen e shtetasit Konstandinos Kacifas, dhjetëra grekë në Athinë kanë djegur flamurin Shqiptar, ndërsa të gjithë njëzëri lëshojnë thirrje raciste...

“Bularati”, flet Ambasadorja në Greqi: E vërteta e thirrjes nga Ministria...

Ambasadorja e Shqipërisë në Athinë, Ardiana Hobdari në një lidhje për "360 Gradë" në Ora News, tha se Greqia nuk i ka dorëzuar notë...

Zbulohet shkaku i përleshjes greko-shqiptare në Athinë

Përleshja pranë Athinës, në orët e para të së hënës, si rezultat i së cilës u plagosën gjashtë persona, tre grekë e tre shqiptarë,...

Athinë – Ankara, vazhdon “lufta” e deklaratave

Ka vazhduar edhe sot tensioni verbal midis Athinës dhe Ankarasë, për shkak të situatës në detin Egje, por edhe zonat ekskluzive ekonomike në Mesdhe. Ministria...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

SHBA pas zgjedhjeve, ja ç’do të ndodhë më tej

Nga Ashish Kumar Sen Demokratët rimorën drejtimin e Kongresit, ndërsa republikanët forcuan shumicën e tyre në Senat, në...

Gruevski, Shqipëria dhe ikja në Hungari

Nga Afrim Krasniqi Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i dënuar për korrupsion në vendin e tij, zgjodhi Shqipërinë...