E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet AT Zef Pllumi

Etiketim: AT Zef Pllumi

Rrëfimi i At Zef Pllumit: Si i përdori hetuesi Shyqyri Çoku...

Një prej hetuesve të periudhës së komunizmit, Shqyri Çoku, i ndarë sot nga jeta në moshën 90 vjeçare, është përshkruar me mjeshtëri në librin...

10 vjet pa At Zef Pllumin, Shkodra përkujton françeskanin e mirë

Në përkujtim të 10 vjetorit të ndarjes nga jeta të At Zef Pllumit u prezantuan për herë të parë 8 botime të plota, përfshirë...

Tashmë edhe producente/ Keda Kaceli, një emër shqiptar me suksese ndërkombëtare

Nga Albina Gjergji “Nuk është liria ajo që mungon, mungojnë burrat dhe gratë e lira”, me këtë shprehje të Leo Longanes-it, fiksuar në posterin mbi...

Shqiptarja Keda Kaceli producente e një filmi në ndihmë të komunës...

U prezantua në Romë promovimi i filmi kinematografik “Riso, amore e fantazia” me producente, shqiptaren Keda Kaceli, Presidente e FinMedia Group. Mbi këtë projekt të ri...

“Rrno për me tregue”, aktori Derhemi rikthen At Zef Pllumin në...

Është rikthyer në qytetin e Shkodrës vepra monumentale e At Zef Pllumit, “Rrno për me tregue”. Këtë herë ajo u ngjit në skenën e teatrit...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...