E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet AT Zef Pllumi

Etiketim: AT Zef Pllumi

Rrëfimi i At Zef Pllumit: Si i përdori hetuesi Shyqyri Çoku...

Një prej hetuesve të periudhës së komunizmit, Shqyri Çoku, i ndarë sot nga jeta në moshën 90 vjeçare, është përshkruar me mjeshtëri në librin...

10 vjet pa At Zef Pllumin, Shkodra përkujton françeskanin e mirë

Në përkujtim të 10 vjetorit të ndarjes nga jeta të At Zef Pllumit u prezantuan për herë të parë 8 botime të plota, përfshirë...

Tashmë edhe producente/ Keda Kaceli, një emër shqiptar me suksese ndërkombëtare

Nga Albina Gjergji “Nuk është liria ajo që mungon, mungojnë burrat dhe gratë e lira”, me këtë shprehje të Leo Longanes-it, fiksuar në posterin mbi...

Shqiptarja Keda Kaceli producente e një filmi në ndihmë të komunës...

U prezantua në Romë promovimi i filmi kinematografik “Riso, amore e fantazia” me producente, shqiptaren Keda Kaceli, Presidente e FinMedia Group. Mbi këtë projekt të ri...

“Rrno për me tregue”, aktori Derhemi rikthen At Zef Pllumin në...

Është rikthyer në qytetin e Shkodrës vepra monumentale e At Zef Pllumit, “Rrno për me tregue”. Këtë herë ajo u ngjit në skenën e teatrit...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...

Klevis Balliu: Nesër qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin

Nga KLEVIS BALLIU/  Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...