E dielë, Dhjetor 16, 2018
Ballina Etiketimet Artistet

Etiketim: artistet

Shembja e Teatrit? Manjani: Jo kohë për biseda. Kush e ndalon...

Për ish-ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjani është kohë e humbur thirrja për bisedime me artistët, pasi qeveria është e vendosur për prishjen e Teatrit...

Artistët sot në protestë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar

Artistë dhe qytetarë do të protestojnë sot kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Protesta është parashikuar në orën 20:30. Artistët kundërshtojnë projektligjit e...

Artistët thirrje qytetarëve e partive të firmosin peticionin kundër prishjes së...

“Së bashku mund t’u themi JO arrogancës së politikanëve dhe oligarkëve! Së bashku qëndrojmë në këmbë! Të ndarë rrë- zohemi!”. Kjo është thirrja që...

Artistët prezantojnë projektin për Teatrin: Godina me katër kate dhe dy...

Artistët kanë prezantuar projektin e ri për Teatrin Kombëtar, duke ruajtur godinën e teatrit ekzistues dhe kundërshtuar projektin e qeverisë që parashikon shembjen e...

Pas Metës, artistët e Teatrit Kombëtar takim me Bashën

Edhe pse kryeministri Edi Rama ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar e ka bërë fakt të kryer, artistët kanë ende shpresë për një zgjidhje...

Pas shurdhërisë së qeverisë, artistët ‘falen’ te Avokati i Popullit

Pasi janë bindur se kryeministri Rama dhe ministria e Kulturës Mirela Kumbaro, janë të vendosur për të çuar përpara planin e tyre për shkatërrimin...

Artistët i përgjigjen Ramës: Nuk je mbret!

Artistët e kanë cilësuar arrogante përgjigjen e kryeministrit Edi Rama lidhur me debatin për ndërtesën e Teatrit Kombëtar. Ish-drejtori i Teatrit Eksperimental, regjisori Kastriot...

Kumbaro takon artistët, diskutohet statusi i tyre

Në kulmin e debatit mes artistëve dhe Ministrisë së Kulturës, Ministrja Mirela Kumbaro takoi në mbrëmje përfaqësues të shoqatës Skena e Pavarur. Statusi i Artistit...

Një botë plehrash që kërkojnë të drejtat

Po kujt ja thoni o njerëz diej. Artistët a artistëve që u hiqet kapelja në Shqipëri, janë ata që të varin në litar... Nga Ilir...

Ministria e Kulturës braktis Cirkun, artistët: Na lanë në hava

Protestave të artistëve të skenës dhe ekranit i bashkohen edhe artistët e Cirkut Kombëtar, që janë kundër projektligjit të përgatitur nga Ministrisë së Kulturës....

EDITORIAL

Presidenti Meta me arbëreshët në Provincën e Avellinos (FOTO)

Presidenti Ilir Meta ndodhet sot në Itali, në komunën e Irpinas, e cila banohet nga arbëreshë. Së...

FORUM

Jemi vend me fat, Kryeministri ynë është më i miri dhe më i bukuri i krejtve!

Nga Agron Gjekmarkaj - Të marrtë e mira të marrtë more Kryeministri ynë qyfyrexhi! Ç’paske qenë! Del ti...

Vetëm për këtë fakt qytetarë bashkohuni me studentët. Revoltohuni!

Nga Dritan Kaba - Erdhi nga SHBA për t’i shërbyer qytetarëve të tij, bashkëkombasve me një rrogë qesharake,...