E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Artistet

Etiketim: artistet

Artistët prezantojnë projektin për Teatrin: Godina me katër kate dhe dy...

Artistët kanë prezantuar projektin e ri për Teatrin Kombëtar, duke ruajtur godinën e teatrit ekzistues dhe kundërshtuar projektin e qeverisë që parashikon shembjen e...

Pas Metës, artistët e Teatrit Kombëtar takim me Bashën

Edhe pse kryeministri Edi Rama ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar e ka bërë fakt të kryer, artistët kanë ende shpresë për një zgjidhje...

Pas shurdhërisë së qeverisë, artistët ‘falen’ te Avokati i Popullit

Pasi janë bindur se kryeministri Rama dhe ministria e Kulturës Mirela Kumbaro, janë të vendosur për të çuar përpara planin e tyre për shkatërrimin...

Artistët i përgjigjen Ramës: Nuk je mbret!

Artistët e kanë cilësuar arrogante përgjigjen e kryeministrit Edi Rama lidhur me debatin për ndërtesën e Teatrit Kombëtar. Ish-drejtori i Teatrit Eksperimental, regjisori Kastriot...

Kumbaro takon artistët, diskutohet statusi i tyre

Në kulmin e debatit mes artistëve dhe Ministrisë së Kulturës, Ministrja Mirela Kumbaro takoi në mbrëmje përfaqësues të shoqatës Skena e Pavarur. Statusi i Artistit...

Një botë plehrash që kërkojnë të drejtat

Po kujt ja thoni o njerëz diej. Artistët a artistëve që u hiqet kapelja në Shqipëri, janë ata që të varin në litar... Nga Ilir...

Ministria e Kulturës braktis Cirkun, artistët: Na lanë në hava

Protestave të artistëve të skenës dhe ekranit i bashkohen edhe artistët e Cirkut Kombëtar, që janë kundër projektligjit të përgatitur nga Ministrisë së Kulturës....

Malaj: Rama si Neroni, pasi u çmend dogji Romën

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj, ka reaguar pas situatës të rëndë që po përjetojnë aktorët. Në një status në facebook, ajo shkruan se kreu...

Treni provokativ, artistët flenë në gjumë

Marko Gjuriq tenton të nxitë debat kur pohon se mbishkrimet janë të njohura edhe nga UNESCO, ndonëse si mbrojtje, por çfarë duhet të bëjë...

Ministri Tahiri reperave shqiptarë: “Mos gjuaj, por duaj”. Ja si ia...

Fushata e Ministrisë së Punëve të Brendshme “Mos gjuaj, por duaj”, e cila u lançua një ditë më parë, me synimin për të rritur...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...