E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Artan fuga

Etiketim: artan fuga

7 marsi, Fuga thirrje mësuesve: Mos pranoni sutiena apo…

Ky 7 mars, e ka gjetur profesor Artan Fuga sërisht me të njëjtën këshillë për mësuesit. Siç tij, mësuesit në këtë 7 mars nuk...

Një bibliotekë gjigande ndëruniversitare në Tiranë! 

Nga Artan Fuga Një bibliotekë gjigande ndëruniversitare në Tiranë!  O shtet, të përulem si robërit padishahut të madh dhe rrezendriçues, a ka mundësi të ndërtoni një bibliotekë...

Fuga: Universitetet private po kthehen prap në kioska dhe piramida financiare

Akademiku Artan Fuga tha në emisionin Përballë të gazetarit Lutfi Dervishi në RTSH 1 se 70-80 përqind e studentëve të tij nuk janë në...

Opozita të mos bëjë komentatorin! Deputeti i PD sqaron Fugën

Pas kritikave të bërë nga akademiku Artan Fuga, ka ardhur edhe sqarimi i deputetit demokrat Luçiano Boçi. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale Fuga...

Rrogat e pedagogëve. Artan Fuga: Nuk mund të na trajtojnë si...

Nga Artan Fuga Kur do të heqi dorë opozita nga të bërit e rolit të gazetarit dhe komentatorit? Në një shkrim të zotit Luçiano Boçi, duhet...

San Remo dhe fati i emigracionit shqiptar në Perëndim

Nga Artan Fuga Nga pikëpamja e sociologjisë së komunikimit, pra e njerës prej shkencave, fitorja e San Remos nga djali me origjinë nga Fieri, përtej...

Ore edhe Ermal Metën do ta politizojmë, që na plaçin sytë...

Nga Artan Fuga “San Remo dhe dhunë shqiptare Ore edhe për këtë çunin që fitoi në San Remo, do ta politizojmë dhe duke mos e lënë...

Videoja e Ramës me mësuesen e sëmurë, Fuga: Po mosni ore…...

I revoltuar, akademiku Artan Fuga ka reaguar pas videos së kryeministrit Rama me mësuesen nga Rrësheni Valbona Reçi të cilës iu sigurua herceptina, ilaçi...

Debati për Akademinë e Shkencave, Artan Fuga letër Ramës, Metës dhe...

Debati për Akademinë e Shkencave është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes. Akademiku Artan Fuga nëpërmjet një letre drejtuar Kryeministri Rama, Presidentit Meta dhe...

Skënderbeu, si themelues politik i kombit, jo ‘A don ti Gjin,...

Nga: Artan Fuga Përse unë dua të rishikohen ato që më kanë mësuar ideologjikisht për Heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti, Skënderbeu. Gojëdhëna e shpatës dhe e...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...