E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Artan fuga

Etiketim: artan fuga

Mark Marku e Artan Fuga letër publike: Fatet e kombit janë...

ARTAN FUGA, MARK MARKU Me një ndjenjë dhe mendim shumë të përgjegjshëm si qytetarë të këtij vendi, por edhe si intelektualë, universitarë, kërkues shkencorë dhe...

Fuga-Kumbaros: Kultura në kolaps, institucionet në krizë të plotë

Profesor Artan Fuga ka lëshuar kritika të ashpra ndaj Ministrisë së Kulturës, Mirela Kumbaro, për situatën e rënduar që ekziston në këtë fushë. Në një...

Sqarim goli

Nga Artan Fuga - Miq Ronaldo dje nuk e shënoi golin me këmbë si thonë disa, por me kokë. Nuk po flas për futboll se...

Shkallmimi i ndërtesës të teatrit. Psikoanaliza e një vetëvrasje simbolike kolektive

Nga Artan Fuga Ka kohë që zjen çështja e ndërtesës të teatrit kombëtar. Gati si në një dramë e dilemë tragjike hamletiane: Ta prishim apo...

Ta prishim apo mos ta prishim Teatrin Kombëtar, kur teatri është...

Nga Artan Fuga Ka kohë që zien çështja e ndërtesës të Teatrit Kombëtar. Gati si një dramë e dilemë tragjike hamletiane: Ta prishim apo të...

Gabimet në strategjitë për integrimin e Shqipërisë në BE

Nga Artan Fuga - Sot në Kuvendin e Shqipërisë, ku ishte vendosur si agjendë edhe paraqitja e konsideratave mbi raportin e Komisionit të Brukselit mbi...

Parashikimi nëse do të hapen negociatat? Me kok’a pil!

Nga Artan Fuga Ka disa javë që media të interesuar përcjellin so propagandë një shqetësim që duket si një suspens romani me policë. A do të...

Fuga kundër Eugent Bushpepës, gazetarja i kthehet keq: Zgjohu profesor, merr...

Akademiku Artan Fuga ka dalë kundër këngës së Eugent Bushpepës në Eurovision duke kritikuar RTSH për zgjedhjen. Një ditë më parë Fuga e konsideroi...

Si gabuan të gjithë mendimtarët tanë dhe pse?

Nga Artan Fuga - Migjeni deshi t'ja fuste me grusht malit që s'bëzajte, por sigurisht më shumë ishte një mllef, sesa kishte një platformë mendore...

Qeveri në mërgim

Nga Artan Fuga Në vëmendje të z. Pandeli Majko, ministër për emigracion dhe disporë! Besoj se zoti kryeministër dhe kryetarët e partive politike e dinë...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...