E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Artan fuga

Etiketim: artan fuga

Artan Fuga: Zoti kryeministër, sonte në orën 21 më dëgjoni me...

Akademiku dhe profesori Artan Fuga, nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se në mbrëmje do të publikojë një propozim për kryeministrin Edi Rama. Profesori...

Artan Fuga thirrje studentëve: Po nuk kuptuat ku qëndron problemi në...

ARTAN FUGA/ Nga vuajtës në bashkëfajtorë —————————- Studentët po nuk kuptuan që e gjithë e keqja është ligji për arsimin e lartë ku mblidhen të gjitha baktacillëqet, poshtërsitë,...

Trishtim në prag dimri! Pas dy javësh protestë durimi ka sosur

Artan Fuga Pas 14 ditësh protestash studentore dhe që studentët kanë braktisur mësimin, gjendja është e trishtët. Shpresa ime se më në fund do të...

Korrupsioni në Universitet, Fuga: Ka pedagogë që janë të trembur

Akademiku Artan Fuga  teksa foli për studentët dhe protestën e tyre, ai u ndal njëherësh edhe tek pjesa e plagjiaturave dhe korrupsionit në universitetet...

Fuga: Qëndrimi i rinisë në rrugë, thirrje për të gjithë përgjegjësit...

Profesor Artan Fuga, për emisionin “Kjo javë” në News 24 është shprehur se qëndrimi prej dy javësh në rrugë i rinisë shqiptare është një...

Protesta e studentëve, Artan Fuga jep 9 masa të mençura

Protesta e studentëve ka shkaktuar debate të forta në rrafshin politik, por edhe në atë akademik. Profesori dhe akademiku Artan Fuga, teksa shkruan për...

Artan Fuga-Ramës: Shkarko me shkelma në prapanicë, prepotentët që kanë ngrënë...

Artan Fuga i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama të shkarkojë nga detyra drejtorët dhe kryetarët e bordeve që ka mbarsur ligji për arsimin...

Protesta e studentëve dhe … intelektuali në litar!

Nga Artan Fuga. E bukur se lidhur me protestat e studentëve dëgjojmë "kinezërira" nga më absurdet. Ka disa të "mëncur" - maskarenj të lindur, mashtruesa qysh...

Fuga: Po qe se nuk abrogohet Ligji për Arsimin e Lartë,...

Akademiku Artan Fuga, një nga mbështetësit e fortë të studentëve, ka hyrë në thelbin e kërkesave të lëvizjes së fuqishme studentore: abrogimin e Ligjit...

Propozimi i profesor Artan Fugës: Ja si përgjysmohen tarifat për studentët

Profesori dhe akademiku Artan Fuga tha për Ora News me gazetaren Beti Njuma se rritja e tarifave për studentët është si pasojë e keqmenaxhimit...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...