E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Artan fuga

Etiketim: artan fuga

Sherr akademikësh për projektligjin e Akademisë së Shkencave: E degradon më...

Sindroma e debatit të politikanëve në parlament ka mbërthyer tashmë dhe akademikët. Në mbledhjen e rradhës nuk është arritur të miratohet një projektligji për...

Artan Fuga përplaset me Muç Nanon: Je blasfemist ndaj fesë

Akademiku i njohur, profesor Artan Fuga, shprehet se është zhgënjyer nga politikat qeveritare për reformimin e Akademisë së Shkencave. I ftuar në emisionin “Provokasija”...

Le të kthehemi te furnella me vajguri. Poshtë teknologjia!

Nga Artan Fuga Të heqim telefonin celular nga shkolla. Pastaj as wifi të mos ketë. Mos t'i shkojë mendja ndokujt të kërkoj që në klasa të ketë kompjuter ose ekran elektronik. Hiqni edhe kalkulatriçet. Të vozisë zysha...

Kjo gazetari nuk i duhet as dreqit

Nga: Artan Fuga Inagurimi i një rruge dhe mjerimi i një raportimi mediatik! Dje lexuam dhe dëgjuam në median e masave se një ministër dhe...

Po vritemi duke ngrënë!

Nga Artan Fuga Dje bëra pak pazar aty nga plazhi në Durrës. Por, se mos vetëm aty! Gjeta ide! Ishin të mëdha, më të mëdha sesa...

Qyteti me urbanizim në Shqipëri, të tjerat janë “çmendina”

Akademiku Artan Fuga, teksa ka publikuar në Facebook disa foto nga qyteti i Korçës, e konsideron atë të vetmin qytet me urbanizim në Shqipëri....

Fuga: Çfarë na ka gjetur? Trena s’ka dhe përditë të aksidentuar...

Akademikut Artan Fuga, i ka tërhequr vëmendjen një fenomen që po ndodh shpesh kohët e fundit: Aksidentet nga treni! Me ironi të hollë dhe...

30 arsye se përse shqiptarët braktisin universitetet!

Nga Artan Fuga – MediaLook.al Jua them se përse maturantët braktisin universitetet: – Se nuk vijnë në degët që dëshirojnë; – Se rregjistrimet ua bën një strukturë...

Ne, brezi i dalë nga furnella me vajguri!

Nga Artan Fuga - Andej kanë dalë deputetët, ministrat, profesorët, biznesmenët, drejtorët, kryeministrat, aktorët, opozitarët, varfanjakët, bixhozçinjtë, trafikantët, të papunët, të gjithë ne andej kemi...

Artan Fuga sulmon ministren: Shporru fantazmë e antikulturës

Akademiku Artan Fuga e ka përshkruar si një ëndërr projektligjin e miratuar nga maxhoranca që i hap rrugë prishjes së Teatrit Kombëtar. Ndonëse nuk...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...