E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Artan fuga

Etiketim: artan fuga

Artan Fuga përplaset me Muç Nanon: Je blasfemist ndaj fesë

Akademiku i njohur, profesor Artan Fuga, shprehet se është zhgënjyer nga politikat qeveritare për reformimin e Akademisë së Shkencave. I ftuar në emisionin “Provokasija”...

Le të kthehemi te furnella me vajguri. Poshtë teknologjia!

Nga Artan Fuga Të heqim telefonin celular nga shkolla. Pastaj as wifi të mos ketë. Mos t'i shkojë mendja ndokujt të kërkoj që në klasa të ketë kompjuter ose ekran elektronik. Hiqni edhe kalkulatriçet. Të vozisë zysha...

Kjo gazetari nuk i duhet as dreqit

Nga: Artan Fuga Inagurimi i një rruge dhe mjerimi i një raportimi mediatik! Dje lexuam dhe dëgjuam në median e masave se një ministër dhe...

Po vritemi duke ngrënë!

Nga Artan Fuga Dje bëra pak pazar aty nga plazhi në Durrës. Por, se mos vetëm aty! Gjeta ide! Ishin të mëdha, më të mëdha sesa...

Qyteti me urbanizim në Shqipëri, të tjerat janë “çmendina”

Akademiku Artan Fuga, teksa ka publikuar në Facebook disa foto nga qyteti i Korçës, e konsideron atë të vetmin qytet me urbanizim në Shqipëri....

Fuga: Çfarë na ka gjetur? Trena s’ka dhe përditë të aksidentuar...

Akademikut Artan Fuga, i ka tërhequr vëmendjen një fenomen që po ndodh shpesh kohët e fundit: Aksidentet nga treni! Me ironi të hollë dhe...

30 arsye se përse shqiptarët braktisin universitetet!

Nga Artan Fuga – MediaLook.al Jua them se përse maturantët braktisin universitetet: – Se nuk vijnë në degët që dëshirojnë; – Se rregjistrimet ua bën një strukturë...

Ne, brezi i dalë nga furnella me vajguri!

Nga Artan Fuga - Andej kanë dalë deputetët, ministrat, profesorët, biznesmenët, drejtorët, kryeministrat, aktorët, opozitarët, varfanjakët, bixhozçinjtë, trafikantët, të papunët, të gjithë ne andej kemi...

Artan Fuga sulmon ministren: Shporru fantazmë e antikulturës

Akademiku Artan Fuga e ka përshkruar si një ëndërr projektligjin e miratuar nga maxhoranca që i hap rrugë prishjes së Teatrit Kombëtar. Ndonëse nuk...

Fuga: Ndërtesa e teatrit, Kuvendi, ekonomia ra! Jemi si në 1997!

Akademiku i njohur Artan Fuga, ka reaguar pas votimit të pr ligjit në Kuvend që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar dhe ndërtimit...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...