E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Arta Marku

Etiketim: Arta Marku

”Arta Marku 9-të muajshe”, deputeti: Asnjë ministër s’është arrestuar

Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, me ironi shkruan se Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku pavarësisht se ka nëntë muaj në krye të këtij institucioni,...

Vasili: Arta Marku mburojë e kryeministrit të paditur, kjo është zgjyrë...

Nga Petrit Vasili Që në 11 korrik, Kryeministri është i paditur në Prokurori sepse mashtroi publikisht popullin shqiptar lidhur me audiopërgjimin e vëllait të ministrit...

Marku mbledh drejtuesit e prokurorive pas ngjarjeve të fundit, analizë dosjeve...

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku zhvilloi një takim me të gjithë drejtuesit e Prokurorive të Rretheve Gjyqësore dhe të Apelit. Ky takim vjen...

Vasili-Markut: Do hetohen tre çështjet e Kryeministrit Rama?

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, përmes një postimi në facebook, i ka drejtuar disa pyetje Kryeprokurores së Përkohëshme, Arta Marku. Vasili...

Audiopërgjimi, Vasili: Arta Marku ”po vuan” veprat penale të Ramës

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, hedh akuza të forta ndaj Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku. Vasili thotë se Marku ka marrë...

Si i shpëtoi vetingut kryeprokurorja, Arta Marku!

Kontrolli i pasurisë është një ndër tri kriteret kyçe të procesit të vetingut për gjyqtarët dhe prokurorët e Shqipërisë. Megjithatë, ky kriter është testuar...

Arta Marku bën ndryshime të tjera në Prokurorinë e Krimeve të...

Kryeprokurorja e Përkohshme e Përgjithshme, Arta Marku ka bërë disa ndryshime të tjera, këtë herë tek vartësit e saj. Objekt i ndryshimeve të tjera, sërish...

PD nuk e njeh si Prokurore të Përgjithshme Arta Markun

Kryeprokurorja, Arta Marku, po raporton para deputetëve të Komisionit të Ligjeve për analizën vjetore të institucionit. Që prej zgjedhjes së saj në detyrën e kryeprokurores...

Arta Marku te “Ligjet”: Mbani qetësi, e shoh që jeni lodhur

Kryeprokurorja Arta Marku prezantoi sot në Komisionin e Ligjeve raportin vjetor të 2017-s për institucionin që drejton, ndërsa nuk i kurseu fjalët kur vjen...

7 muaj në detyrë, Kryeprokurorja Arta Marku raporton te Komisioni i...

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Ish-prokurorja e Shkodrës mori detyrën në...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...