E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Arta Marku

Etiketim: Arta Marku

Marku: Krimi punon me kohë të plotë, prokurorët refuzuan detyrën

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, thyen heshtjen për kaosin që ka mbërthyer Krimet e Rënda. Përmes një deklarate për mediat, ajo thotë se 10...

Opozita kallëzon Markun: Shpërbleu Prokurorët e Tahirit dhe Shullazit (Dokumenti)

Dosja “Shullazi”, ka shkaktuar një kaos të vërtetë brenda ambiente të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Grupet parlamentare të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste...

Letra/ Arta Marku i çoi për hetim, 10 prokurorët thyejnë heshtjen

Zbulohet letra e 10 prokurorëve për të cilët Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku kërkoi hetim. Tiranë, më 21 Shtator 2018 Deklaratë Drejtuar: Mediave të pavarura...

Hapat si Arta Marku minoi hetimin e ish-ministrit Tahiri

Që nga emërimi i Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku në dhjetor 2017, hetimet për çështjen e ish-ministrit Tahiri, krahut të djathtë të...

Refuzoi urdhrin e Markut, ikën prokurori Stojani

Kreu i Drejtorisë së Inspektimit në Prokurori, Sokol Stojani ka refuzuar urdhrin e Arta Markut për të hetuar 10 kolegët e tij. Stojani ka...

Basha: “Shërbëtorja” e Ramës po liron Shullazin

Gjatë Konferencës Ballkanike që organizon LDGSH në bashkëpunim me Forumin e Gruas së PPE, kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë fjalës së mbajtur u...

Lulzim Basha: Rama-Marku mbyllën dosjen e Tahirit dhe Shullazit

Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku urdhëroi sot nisjen e hetimeve për 10 kolegë të saj në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Hetimi nisi për...

Refuzuan dosjen e Shullazit, Arta Marku nis hetim për 10 prokurorë

Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku ka urdhëruar nisjen e hetimeve për 10 kolegë të saj në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Hetimi disiplinor nis...

Krasniqi për raportimin e Markut: Drejtoi 12 ditë gjatë 2017-ës

Analisti i njohur i çështjeve politike, Afrim Krasniqi e ka cilësuar raportimin e prokurores së përgjithshme të përkohshme Arta Marku sot në Kuvend si...

Ja heq fëmijëve dhe mësuesve por Rama thyen Kodin (FOTO LAJM)

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, 9 muaj pas marrjes së detyrës, u rikthyeu në Kuvend, ku prezantoi raportin për situatën me krimin në vend....

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...