E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Arta Marku

Etiketim: Arta Marku

Urdhi i Markut: Të korruptuarit nuk mund të përgjohen kur…

Personat e proceduar për kryerjen e të pakën 30 veprave jo të rënda penale nuk do të përgjohen më në ambiente private dhe as...

Fino kundërshton kërkesën e Arta Markut: Është absurde

Në Komisionin e Ligjeve, edhe pse mungon opozita, senaca e sotme është shoqëruar me debate. Ka qenë kërkesa e Prokurorisë së Përgjithshme ajo që...

Arta Marku kërkon 197 punonjës më shumë

Nuk kishte ndodhur ndonjëherë që një institucion të shtonte 197 punonjës në një vit. Por këtë e ka bërë Prokuroria e Përgjithshme. Duke diskutuar për buxhetin...

Basha paralajmërim Arta Markut dhe Donika Prelës: Do mbajnë përgjegjësi deri...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka paralajmëruar sot Prokuroren e Përgjithshme të përkohshme, Arta Marku dhe Drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika...

U transferuan se refuzuan dosjen Shullazi, dy prokurorë padisin Arta Markun...

Prokurorët Besim Hajdarmataj (Ish-drejtues i Krimeve të Rënda) dhe Sonila Muhametaj kanë paditur në gjykatën Administrative kryeprokuroren Arta Marku pas vendimit për transferimet në rrethe...

Vasili: Çështjet e Ramës dhe Markut, i mbyll një prokuror

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, akuzon se Kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku, ka përdorur si për çështjen e saj dhe të...

Paloka: Rama dhe Arta Marku duhet të ishin në burg sot,...

Jemi i vetmi shtet në Evropë, ku kryeministri bën edhe rolin e hetuesit, dhe të prokurorit dhe të gjykatësit. Pas deklaratave të mbrëmshme të...

Lufta kundër krimit, kryeprokurorja Arta Marku pret zyrtarin gjerman

Prokurori i Përgjithshëm Arta Marku priti në një takim zëvendëspresidentin e Zyrës Federale Kriminale Gjermane Peter Henzler dhe delegacionin që e shoqëronte. Zyrtarët gjermanë u...

Arta Marku pret Henzler: Njesi të përbashkëta investigative me Gjermaninë

Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku priti në një takim zv/presidentin e Zyrës Federale Kriminale Gjermane, Peter Henzler. Zyrtarët gjermanë u angazhuan për bashkëpunim në të...

Mustafa Nano: Prokuroria nuk është e pavarur nga Edi Rama

Analisti Mustafa Nano thotë se ka dyshime mbi pavarësinë e organit të akuzës. Gjatë emisionit ‘Opinion’, Nano tha se çështja ‘Babale’ e ka bërë...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

“Më ka dërguar Rama! Gjeniu Cakaj do takojë kryetarë shtetesh! Lum ata. Sa do gëzohet Merkel e Macron, kur…”

Nga AGRON GJEKMARKAJ -  Edi Rama sot për sot është prodhuesi më i madh i lumturisë! Por ai...

‘Hashim Thaçi po luan me fatin e Kosovës për hir të karrierës së tij’

‘Plani i Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçit për korrigjimin e kufijve midis Serbisë e Kosovës, me mbështetjen...