E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Arta Marku

Etiketim: Arta Marku

7 muaj në detyrë, Kryeprokurorja Arta Marku raporton te Komisioni i...

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Ish-prokurorja e Shkodrës mori detyrën në...

7 muaj në detyrë, Arta Marku përballë opozitës te ”Ligjet”

Pas 7 muajsh në detyrë si Kryeprokurore e Përkohshme, Arta Marku do të dalë sot për të raportuar para deputetëve të Komisionit të Ligjeve....

Kolegji i Apelimit nuk shqyrton ankesën e prokurorëve kundër Arta Markut

Kolegji i Apelimit vendosi të mos marrë në shqyrtim ankesën e prokurorëve Rovena Gashi dhe Dritan Gina. Dy prokurorët kanë kërkuar anulimet e vendimeve...

Opozita në sulm kundër kryeprokurores Marku

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku kaloi sot testin e Vettingut për pasurinë, figurën morale dhe profesionale. Institucionet e kontrollit të përbëra nga...

Rikonfirmimi i Arta Markut, Rama: Mungesë respekti për institucionin e Vetting-ut

Kryeprokurorja Arta Marku ka kaluar me sukses sot Vetting-un, por kjo gjë ka sjellë shumë zëra kundër në opozitë. Zëvendëskryetari i LSI, në një postim...

Kryeprokurorja Arta Marku kaloi Vettingun, reagon PD: Shkollë partie

Pak pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dha vendimin për rikonfirmim në detyrë për kryeprokuroren Arta Marku, e cila kaloi kështu edhe vettingun, vjen...

Manjani: Mos ky Vetting-u është i përkohshëm, si Arta Marku?

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar përmes një statusi në Facebook lidhur me konfirmimin në detyrë të kryeprokurores së përkohshme, Arta Marku. Ai ironizon...

Arta Marku kalon Vetting-un, KPK: Konfirmohet në detyrë

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka dalë e pastër nga sita e Vetting-ut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e ka konfirmuar Markun në detyrën e...

Sot vendimi për Arta Markun. Vëzhguesi i ONM: Jam i zhgënjyer,...

Në sitën e Vetting-ut po kalon Kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku, e cila duhej të dilte të martën përpara komisionit, por në sallë u...

ONM dhe KPK ngrenë pikëpyetje mbi profesionalizmin dhe lidershipin e Arta...

Mungesa e Arta Markut në seancën dëgjimore të procesit të rivlerësimit kalimtar në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit nuk është pritur mirë nga kryesuesja...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...