E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Arta Marku

Etiketim: Arta Marku

Zbardhet takimi i Kryeprokurores me ambasadorin e Italiasë

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku dhe Ambasadori i Republikës së Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo diskutuan paraditen e sotme mbi forcimin e mëtejshëm të...

Kryeprokurorja Arta Marku pret në zyrën e saj ambasadorin italian

Kryeprokurorja Arta Marku ka pritur në një takim ambasadorin e Italisë në vendin tonë Alberto Cutillo. Takimi u zhvillua në ambientet e Prokurorisë dhe vjen...

Kryeprokurorja Arta Marku bën lëvizjen e radhës

Këtë herë është radha e këshilltarit në kabinetin e saj. Në këtë post ajo ka emëruar prokurorin Besnik Cani. Ky i fundit aktualisht është...

Marku takon Zaganjorin: Do angazhojmë të gjitha resurset për përmirësimin e...

Kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku ka pritur sot në një takim kryetarin e Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori. Gjatë diskutimeve mes tyre, Marku mësohet se...

Arta Marku shoqe klase në magjistraturë me ish kryeprokuroren Ina Rama,...

Emërimet e para që Prokurorja e Përkohshme Arta Marku bëri këto ditë ka ngjallur shumë dikskutime rreth integritetit të saj. Po ashtu edhe disa...

Xhafaj shkon në Prokurori, takim me Arta Markun

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj po takohet me kryeprokuroren e përkohshme, Arta Marku. Takimi po mbahet në Prokurorinë e Përgjithshme. Ky takim vjen pas...

Arta Marku: Do intensifikohet lufta kundër korrupsionit

Prokurori i Përgjithshëm, Arta Marku priti në një takim Ambasadoren e Republikës Federale të Gjermanisë, Susanne Schütz. Në takimin e zhvilluar ditën e sotme...

Arta Marku takon sot vartësit në Prokurori/ Ja çfarë pritet të...

Ndryshimet në organin e akuzës pas largimit të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla pritet të prekin dhe rrethet. Dhe pse zyrtarisht kryeprokurorja nuk jep asnjë reagim...

“Kryeprokurorja Marku as mund të emërojë, as të shkarkojë”

"Kryeprokurorja Arta Marku nuk mund të emërojë apo shkarkojë, por mund të komandojë në drejtimin e çdo lloj prokurorie të rrethit gjyqësor çdo prokuror...

Stuhia “Arta” në Prokurori, ja emrat e drejtuesve të rinj që...

Ardhja e Arta Markut në krye të Prokurorisë së Përgjithshme, pritet të sjelli ndryshime të prokurorëve në rrethe. Arta Marku ka planifikuar emërimin e...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...