E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Arta Marku

Etiketim: Arta Marku

Marku firmos lëvizjet e reja në Prokurorinë e Tiranës

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka firmosur të tjera lëvizje në prokurori. Këtë herë janë bërë në prokurorinë e Tiranës. Mësohet se Valentin Preçi dhe...

Debate të forta për Arta Markun/ Gjata-Ngjelës: Kujdes me fyerjet

Çështja nëse kryeprokurorja Arta Marku është zgjedhur në mënyrë ligjore apo jo ka shkaktuar debate midisi avokatit Spartak Ngjela, Genc Gjokutajt dhe profesorit Çlirim...

“Tërmet” në dyert e akuzës, Arta Marku tjetër vendim, kalon në...

Pas lëvizjeve të disa drejtuesve të prokurorive, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka ndërmarrë një tjetër vendim për organin e akuzës në...

Takimi me Xhafaj, Shkëlzen Berisha sulmon Kryeprokuroren: Në tavolinë si sekretar...

Dje Kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku ka zhvilluar një takim me Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, ku merrnin pjesë edhe krerë të institucioneve të...

Arta Marku takon Xhafajn në Ministrinë e Brendshme

Pasi e priti në Prokurorinë e Përgjithshme, kryeprokurorja Arta Marku ka vizituar sot në zyrën e tij në Ministrinë e Brendshme, Fatmir Xhafajn. Mësohet se...

Padia e plotë e prokurorit Gina: Arta Marku të pezullohet, t’i...

Zbardhet padia e plotë e ish-kryeprokurorit të Elbasanit, Dritan Gina që ka depozituar te Krimet e Rënda ndaj kryeprokurores Arta Marku. Gina kërkon pezullimin nga...

Gazetari emërohet këshilltar për mediat i kryeprokurores Marku

Gazetari Denion Ndrenika emërohet këshilltar për mediat i Kryeprokurores së përkohshne Arta Marku. Ndrenika vendoset në këtë post pas largimit të Albi Seranit, i...

Dritan Gina “betejë frontale” Arta Markut, e kallëzon kryeprokuroren për shpërdorim...

Pa mbushur 24 orë nga lirimi i tij nga detyra si kryeprokuror i Elbasanit, Denis Gina nis betejë frontale me kryeprokuroren Arta Marku. Tashmë ish-kreu...

Arta Marku i kërkon dorëheqjen Prokurorit të Durrësit, Agron Gjana: Nuk...

Në listën e zezë të Arta Markut, që ka nisur të shkarkojë prokurorë nga të gjitha anët është edhe Agron Gjana, prokuror i Durrësit. Lapsi.al...

Zbardhet vendimi i Markut: Ja drejtuesit e prokurorive në rrethe që...

Zbardhet vendimi i Kryeprokurores lidhur me largimet e Drejtuesve të prokurorive në rrethe. Prej datës 9 janar 2018  Ne prokurorine e Elbasanit Iken Dritan Gina, drejtuesi i...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...