E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Arta Marku

Etiketim: Arta Marku

Si u paralajmërua largimi i prokurorëve të çështjes “Habilaj” 9 muaj...

Duket si profetike, por jo, ajo ishte thjesht një bindje dhe nuhatje politike! Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi në një mbledhje të Komisionit të Ligjeve...

PD: Pezulloni dhe hetoni Arta Markun! Zbuloni lidhjet me PS

Partia Demokratike i ka kërkuar Prokurorisë së Tiranës të hetojë dhe pezullojë nga detyra Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku. Thirrja vjen një ditë...

Vasili “shpërthen” ndaj Kryeprokurores: Arta Marku e inkriminuar, ndaj nuk heton...

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka shpërthyer në akuza të forta ndaj kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku. Përmes një...

Bylykbashi: U provua që Marku u emërua për të mbyllur dosjet...

Demokrati Oerd Bylykbashi në një status në Facebook shkruan se doli parashikimi i tij i nëntë muajve më parë se Prokurori i përgjithshëm po...

Deputeti i PD: Arta Marku ka shpartalluar Prokurorinë, hetimet të jashtëligjshme

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24 foli pas “furtunës” në prokurori nga kryeprokurorja...

Procedimi ndaj prokurorëve, Vasili: Arta Marku po rrëzon Prokurorinë në prehrin...

Deklarata e kryeprokurores së përkohshme Arta Marku lidhur me padinë e sotme të opozitës, ka shkaktuar reagimin e kreut të grupit parlamentar të Lëvizjes...

Arta Marku flet për çështjen ”Tahiri”

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, thyen heshtjen për kaosin që ka mbërthyer Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Përmes një deklarate për mediat, ajo flet...

Marku: Krimi punon me kohë të plotë, prokurorët refuzuan detyrën

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, thyen heshtjen për kaosin që ka mbërthyer Krimet e Rënda. Përmes një deklarate për mediat, ajo thotë se 10...

Opozita kallëzon Markun: Shpërbleu Prokurorët e Tahirit dhe Shullazit (Dokumenti)

Dosja “Shullazi”, ka shkaktuar një kaos të vërtetë brenda ambiente të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Grupet parlamentare të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste...

Letra/ Arta Marku i çoi për hetim, 10 prokurorët thyejnë heshtjen

Zbulohet letra e 10 prokurorëve për të cilët Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku kërkoi hetim. Tiranë, më 21 Shtator 2018 Deklaratë Drejtuar: Mediave të pavarura...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimeve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...