E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Arsye

Etiketim: arsye

“Unë 5 mijë lekë në ditë kam”, studentja rrëqeth me arsyet...

Protesta e studentëve ditën e sotme ka qenë në qendër të vëmendjes, ndërsa ende nuk janë pranuar të katërta kërkesat e tyre. Njëra prej studenteve...

Nuk ka rëndësi qëllimi që ke por veprimi që bën! 5...

1. Të tjerët shohin mënyrën se si i trajton të tjerët, jo arsyet që jep se pse i ke trajtuar ashtu. Ashtu si qeveritë...

10 arsye pse duhet të keni një ‘Dash’ në jetën tuaj...

Ndodh që njerëzit e lindur në shenjën e Dashit ndonjëherë të paragjykohen se janë shumë të drejtpërdrejtë dhe janë të parët që nisin debatet....

Mjekët: Ja pse nuk duhet të flini në krahun e djathtë

Historikisht është këshilluar që të flihet gjumë në krahun e djathtë, pasi kështu nuk ushtrojmë tension në anën e zemrës, por ekspertët rendisin pesë...

5 arsye pse kemi marrje mendsh

Kur ishim të vegjël të gjithë kishim raste që rrotulloheshim, derisa nuk qëndronim dot më në këmbë, pa asnjë arsye, vetëm për t’u argëtuar....

EDITORIAL

Nuk flitet më për zgjedhje vendore, pa ikur Edi Rama

Zv/kryetari i LSI, Luan Rama tha këtë të hënë te "Opinion" se vendimi radikal për dorëzimin e...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...