E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Arsimi

Etiketim: arsimi

LSI, Mehmetaj: Buxheti për arsimin, më i ulët se 2016

Lëvizja Socialiste për Integrim ka paraqitur propozimet e saj për buxhetin e ardhshëm për arsimin, përmes deputetëve të saj në komisionin përkatës parlamentar, Kejdi...

Deputetja e LSI: Qeveria nuk e do mësuesin e ndershëm por...

Duke marrë shkas nga video-skandali në Gramsh, aty ku për një vend pune zyra arsimore emëronte përkundrejt pagesës, deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj, shkruan...

E turpshme/ Banka Botërore: Qeveritë të kthejnë vëmendjen tek arsimi, Shqipëria...

Arsimi ndërton kapitalin njerëzor, që përkthehet në rritje ekonomike. Nëse përmirësimet janë më të shpejta, me shumë gjasë, vendet që ndërtojnë një sistem arsimor...

Qeveria e kthen arsimin në luks. Familjet shqiptare paguajnë 3.5 herë...

Kostot e shkollimit të fëmijëve janë bërë një barrë e rëndë për buxhetet e familjeve shqiptare duke përkeqësuar nivelin e jetesës së tyre. Të...

PD i përgjigjet Nikollës, Boçi: Injorante në detyrën e saj

Pas deklaratës së ministres të riemëruar të Arsimit, Lindia Nikollës, se kërkonte takim me kreun e PD-së, Lulzim Basha, për propzimet e kësaj të...

Lindita Nikolla kërkon takim me Lulzim Bashën: Të uroj suksese por…

Pas riemërimit si ministre e Arsimit, Lindita Nikolla në reagim e parë pas shpalljes së qeverisë "Rama 2", ka kërkuar takim me kreun e...

Nikolla: Do vijojmë me investime por politika të largohet nga shkolla

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, deklaroi se do të vijojnë investimet në arsim, që, sipas saj, do të mundësojnë “barazinë reale në procesin e...

Ilir Meta: Reforma në arsim, e pasuksesshme

Lëvizja Socialiste për Integrim ka shprehur zyrtarisht rezerva për ligin e Arsimit të Lartë.  Kryetari i Kuvendit Ilir Meta gjatë prezantimit të programit të...

Nikolla: Ndjesë, jam prej gjaku dhe mishi, kush më detyroi të...

Kreu i Partisë Libra, Ben Blushi, në seancën e sotme parlamentare mes të tjerash pati një debat me Ministren e Arsimit, Lindita Nikolla. Situata...

7 Marsi – Basha: Katër vjeçari i Ramës me skandale rrënqethëse...

Për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, arsimi në katër vitet e qeverisjes Rama ka njohur ditët e tij më të errëta. Duke folur nga...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...