E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Arsimi

Etiketim: arsimi

Thika pas shpine e arsimit/ Zbardhet letra e Arjan Gjoncaj drejtuar...

Përpara votimit të ligjit për arsimin e lartë  në parlament është ndryshuar një nga amendamentet, i cili solli pasoja në arsimin e lartë. Arjan...

Arsimi, buxheti me ulje. Në kulmin e protestave u vendos ulja...

Gati 10 ditë pasi studentët nisën protestat duke kërkuar rritjen e buxhetit për arsimin, qeveria ka miratuar një dokument zyrtar që jo vetëm nuk...

Zëdhënësi i Presidentit përgjigje Ramës: Kthimin e Buxhetit e kërkoi PS

Tedi Blushi, Zëdhënësi i Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së Edi Ramës kundër kthimit të ligjit për Buxhetin 2019 nga kreu i...

Kërkesa e numrit dy të PS: Si ta ndryshojmë ne buxhetin...

Kryeministri Edi Rama sulmoi sot Presidentin Ilir Meta. Akuzat erdhën pasi kreu i shtetit ktheu në Kuvend Buxhetin 2049, me qëllim që t'i hapte...

Arsimi nuk njeh moshë, 73-vjeçari student: Tarifa më mban pezull

Ai është 73 vjeç dhe mund të cilësohet pa frikë si një ndër studentët më të vjetër në vendin tonë. Bëhet fjalë për një...

Studentët, ultimatum 3 ditor Edi Ramës: Ke kohë deri të martën!...

Studentët kanë mbyllur ditën e tretë të protestës para Ministrisë së Arsimit për plotësimin e kërkesave të tyre. Tubimi që pati pjesëmarrje si asnjëherë...

Studentët: Nuk pranojmë mashtrime negociatash. Qeveria të miratojë kërkesat tona

Qeveria ka bërë dy tentativa sot për të hequr studentët që protestojnë nga rruga. Fillimisht kryeministri Edi Rama deklaroi se ishte gati ti priste...

Spartak Ngjela në krah të studentëve: Janë kundër korrupsionit të Ramës

Nga Spartak Ngjela - Protestat e studentëve: u poq populli shqiptar. Kjo ishtë festë, për të gjithë shqiptarët, dhe kundër shëmtimit Berisha të protestave të...

Sot edhe unë jam student

Nga Ilir Levonja / 1) Në një pankartë diku mes gjindjes, shkruhej, e ardhmja është e jona. Atë e mbante një vajzë, një studente. Një...

Studentët revoltohen me kryeministrin: “Ku dreqin e gjejnë guximin të na...

Pak pas reagimit të kryeministrit Edi Rama, i cili i ftoi studentët në dialog, këto të fundit janë treguar të vendosur se do të...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...