E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Arrestohet

Etiketim: Arrestohet

Shqiptari arrestohet me helikopter, në vilën e tij gjendet rafineri kokaine

Një operacion masiv i policisë në Fermano, me përfshirjen e karabinierëve edhe të Montegiorgio me mbështetjen e një helikopteri nga Pescara, çuan në pranga...

Brazil, arrestohet guruja i yjeve, akuzohet për përdhunim

Joao Texeira da Faria, shëruesi brazilian i njohur si Joan de Deus, është dorëzuar në polici dhe është arrestuar nga autoritetet. Ai akuzohet për abuzimet...

Kapet me armë pa leje, arrestohet 33 vjeçari në Përmet

Një 33-vjeçar është arrestuar nga policia e Përmetit, pasi u kap me një armë zjarri, pushkë pa leje. Mësohet se gjatë kontrollit të ushtruar në...

Shoqëronte deputetin grek drejt Bularatit, arrestohet polici

Një polic grek është arrestuar nga policia e Sarandës me armë zjarri teksa shoqëronte një deputet të shtetit fqinj, drejt fshatit Bularat, Policia njofton se...

Përndiqte ish-gruan, arrestohet në Itali 43-vjeçari shqiptar

Një 43-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi përndiqte ish-gruan e tij. Bashkëshorti “stalker” u arrestua nga policia teksa po priste jashtë Gjykatës, ku...

Arrestohet ish drejtori i Hipotekës Korçë dhe 4 punonjës (Emrat)

Policia e Korcës ka arrestuar ish-Drejtorin e Hipotekës në Korçë si dhe 4 punonjës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë në Korçë ka vendosur...

Operacion ndërkombëtar, kapet italiani i shumëkërkuar në Durrës (EMRI)

Operacion ndërkombëtar i Policisë Shqiptare, Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe Karabinierisë së Barit. Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Il L’atitante”, kapet i shumëkërkuari...

Arrestohet shqiptari, ‘truprojë’ e Kryeministrit Cipras. Ja e vërteta

Autoritetet greke kishin marrë informacione të dyshimta për një shqiptar që pretendonte se ishte polic dhe pjesë e stafit të sigurisë së kryeministrit Aleksis...

Vrau shqiptarin dhe e hodhi në kanal, arrestohet 44-vjeçari grek

Është gjetur dhe më pas është arrestuar autori i vrasjes së 63-vjeçarit shqiptar disa ditë më parë në Greqi. Ngjarja ndodhi në zonën Spartera, në...

U kap nga kamerat duke torturuar fëmijët, arrestohet mësuesi

Një mësues i një shkollë fëmijësh në Pero, në provincën e Milanos, është arrestuar me akuzën e keqtrajtimit të fëmijëve. Në kuadër të hetimit një...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...