E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Arrestohet

Etiketim: Arrestohet

Qëndroi në Tiranë për festa, konviktorja “boshatis” dhomat e shoqeve

Një studente është vënë në pranga nga policia e Tiranës ditën e sotme, pasi akuzohet për vjedhje. 26-vjeçarja me inicialet L.Xh kishte vendosur që...

Arrestohet 40-vjeçari në Australi i dyshuar se përgatiste sulme për vit...

Autoritetet australiane kanë arrestuar një 40-vjeçar i cili dyshohej se po përgatitej të kryente një sulm terrorist në vigjiljen e Vitit të Ri. I dyshuari,...

Morinë, arrestohet luftëtari i ISIS-it nga Kosova

Policia ka arrestuar një shtetas në Morinë, i kërkuar për terrorizëm. Operacioni u zhvillua në Morinë, Kukës nga strukturat e Antiterrorit, Policia Kufitare dhe...

Gjermani, arrestohet tuniziani 40-vjeçar, dyshohet si bashkëpunëtor i Amri

Një 40-vjeçar nga Tunizia është arrestuar në Berlin, i dyshuar si bashkëpunëtor i autorit të sulmit terrorist disa ditë më parë një treg krishtlindjesh...

Arrestohet ndërtuesi, mashtroi 22 vetë duke iu shitur disa herë apartamente

Policia e Tiranës ka arrestuar dje një biznesmen ndërtimi të shpallur në kërkim për mashtrim. Bëhet fjalë për 45-vjeçarin Artan Sherifi, banues në Tiranë,...

Vlorë, iu gjet drogë në makinë, arrestohet 21-vjeçari

Një 21-vjeçar është arrestuar nga Policia e Vlorës për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike. Lorenc Bajrami u arrestua në lagjen "Isa Boletini" në Vlorë...

Drejtonte mjetin në gjendje të dehur, pranga shoferit

Një 38-vjeçar ka rënë në pranga pasi drejtonte mjetin në gjendje të dehur. Burime nga policia e e Gjirokastrës bënë me dije se bëhet fjalë...

Vodhi lekët e pensioneve, kapet ish-përgjegjësi i postës Maqellarë

Policia ka kapur ish-përgjegjësin e Postës Shqiptare në Maqellarë të Peshkiposë, i cili ishte shpallur në kërkim me akuzën e vjedhjes duke shpërdoruar detyrën. Arben...

FOTO+VIDEO/ Plagosi dy italianët se kundërshtuan fejesën e mbesës me shqiptarin,...

Burim Tatani, shqiptari i arrestuar BRINDIZI- Kundërshtimi i fejesës së vajzës italiane dhe një të riut shqiptar ka shkaktuar plagosjen e dy personave në Itali....

Qarkullonte me pistoletë TT, arrestohet 58-vjeçari nga Mati

Një 58 vjeçar është arrestuar nga policia e Matit pasi gjatë kontrollit policor në makinë iu gjet një pistolete TT. Policia informon se: Si rezultat...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Rama në Repolitix, rekord audience, Report Tv lë pas televizionet kombëtare

Emisioni Repolitix në Report TV drejtuar nga gazetari Denis Minga ku i ftuar ishte kryeministri Edi Rama shënon një...

Po të ishte shqiptar, a do ta linit të ikte Gruevskin?

Nga Aurora Ndrio-Karameti -  Është lajm i mirë që një keqbërës si ish-kryeministri Gruevski nuk gjendet më në...