Ballina Etiketimet Arrestohet

Etiketim: Arrestohet

Arrestohet ish drejtori i Hipotekës Korçë dhe 4 punonjës (Emrat)

Policia e Korcës ka arrestuar ish-Drejtorin e Hipotekës në Korçë si dhe 4 punonjës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë në Korçë ka vendosur...

Operacion ndërkombëtar, kapet italiani i shumëkërkuar në Durrës (EMRI)

Operacion ndërkombëtar i Policisë Shqiptare, Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe Karabinierisë së Barit. Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Il L’atitante”, kapet i shumëkërkuari...

Arrestohet shqiptari, ‘truprojë’ e Kryeministrit Cipras. Ja e vërteta

Autoritetet greke kishin marrë informacione të dyshimta për një shqiptar që pretendonte se ishte polic dhe pjesë e stafit të sigurisë së kryeministrit Aleksis...

Vrau shqiptarin dhe e hodhi në kanal, arrestohet 44-vjeçari grek

Është gjetur dhe më pas është arrestuar autori i vrasjes së 63-vjeçarit shqiptar disa ditë më parë në Greqi. Ngjarja ndodhi në zonën Spartera, në...

U kap nga kamerat duke torturuar fëmijët, arrestohet mësuesi

Një mësues i një shkollë fëmijësh në Pero, në provincën e Milanos, është arrestuar me akuzën e keqtrajtimit të fëmijëve. Në kuadër të hetimit një...

Arrestohet “skifteri” i Benz-ave

Policia e Vlorës ka arrestuar një shtetas për vjedhjen e 4 automjeteve në këtë qytet. Në pranga ka rënë 33-vjeçari me iniciale K.K, 33-vjeç,...

Shantazh në biznes, arrestohet reperi i njohur

Reperi Tekashi69 është arrestuar pasi është akuzuar për shantazh. Ai është marrë në paraburgim së bashku me ish-menaxherin e tij Shottie dhe dy bashkëpunëtorë të...

Greqi/ Thyen dyer e dritare, në pranga 19, mes tyre 1...

Protestat e së shtunës në mbrëmje pranë Universitetit “Teknik Kombëtar të Athinës” dhe Universitetit “Aristoteli” në Selanik janë shoqëruar me dëmtime dyersh e dritaresh. Për...

Shqiptari arrestohet në Gjermani, po kthehej nga Holanda me 12.9 kg...

Një sasi afro 13 kilogram kokainë është sekuestruar të mërkurën e `14 nëntorit në afërsi të Aschaffenburgut në Bavari të Gjermanisë. Në pranga ra një shqiptar...

Arrestohet në Tiranë trafikanti shqiptar i superkërkuar në Itali

Një person i dënuar dhe i kërkuar nga Italia, është prangosur në Tiranë. Burime të Policisë Vendore ët Tiranës, saktësojnë se u arrestua me qëllim...

EDITORIAL

Kryeministri nga facebook i Ulsi Manjës paralajmëron rrëzimin e Bahri Shaqirit

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja paralajmëron rrëzimin e kandidaturës së dytë që Presidenti Ilir Meta...

FORUM

Kurajo për të qenë vetvetja

Nga Mimoza Manxhari Çdo të linduri në këto 28-vitet e fundit, e përditshmja ju serviri si të bëhen...

Duam marrëzisht Perëndimin, por jemi Lindorë deri në marrëzi

Nga Lorenc Vangjeli Në fatkeqësinë e tij personale, në bastin e egër me drejtësinë e mbas kuriozitetit të...