E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Arrestohet

Etiketim: Arrestohet

Arrestohet në Tiranë trafikanti shqiptar i superkërkuar në Itali

Një person i dënuar dhe i kërkuar nga Italia, është prangosur në Tiranë. Burime të Policisë Vendore ët Tiranës, saktësojnë se u arrestua me qëllim...

Arrestohet në flagrancë 25-vjeçari në Berat, iu gjet kanabis brenda “ML-së”

Një 25-vjeçar nga Tirana është arrestuar pasi iu gjet një sasi kanabisi brenda automjetit tij tip Benz ML. Njoftimi i plotë: Berat Nga Specialistët e Seksionit për...

PD: Të arrestohet Vangjush Dako, po shkatërron provat dhe dëshmitë me...

Partia Demokratike ka kërkuar sërish sot, arrestimin e kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako për bashkëpunimin e tij të ngushtë me bandat për të grabitur...

VIDEO/ Kapet në Tiranë italiani me 3 emra. Ja akuzat

Kapet dhe arrestohet përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë 47 vjeçari  nga Italia, i dënuar me 11 vjet e 6 muaj burg. Operacioni nga DVP...

Hajduti shqiptari arrestohet i fshehur në dyshek, tjetri në shkurre!

Dy shqiptarë përfunduan në pranga të karabinierëve italianë nën akuzën e vjedhjes. Mbrëmjen e 31 tetorit, policia pikasi një automjet tip Mercedes, brenda të cilës...

Piloti ngjitet në avionin e pasagjerëve “xurxull” me alkool, arrestohet!

Një pilot japonez që u arrestua në Aeroportin e Heathrow pasi ishte në gjendje të dehur ka pranuar se kishte kaluar nëntë herë limitin...

Zarfet me bombë, arrestohet një burrë në Florida

Autoritetet federale kanë arrestuar një burrë në lidhje me pakot e dyshuara me lëndë shpërthyese që u dërguan në zyrën e CNN, apo në...

Tentoi të kalonte 145 220 Paund, arrestohet 25 vjeçari në Qafë-Botë

Policia dhe Dogana bllokojnë në pikën e kalimit kufitar të Qafë- Botë 145 220 Paund. Arrestohet shtetasi Denis Duro 25 vjeç banues në Korçë,...

Arrestohet autori i plagosjes në Tiranë

Policia ka arrestuar mbrëmjen e sotme autorin e plagosjes në Selitë.  Stelio I, 22 vjeç. Banues në Tiranë është vënë në pranga mbrëmjen e...

Arrestohet Albert Veliu, i njohur si “Babalja”

Është arrestuar sot në Prishtinë, Albert Veliu. I njohur si “Babalja”, Albert Veliu është arrestuar në qendrën e azilit në Prishtinë. I njëjti është dërguar...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...