E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Arrestimi

Etiketim: arrestimi

Haradinaj: Rebelimi i Vetvendosjes ishte i drejtë

Pas arrestimit të deputetëve të Vetëvendosjes para Kuvendit, Kryeministri Ramush Haradinaj ka shprehur keqardhje duke thënë se deputetët e Vetëvendosjes duhet të paraqiten para...

Tahiri konferencë në orën 12:00, çfarë do të thotë…

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri do të dalë në një komunikim me qytetarët live në facebook në orën 12:00. Kështu ka bërë me dije...

Kërkohet arrestimi i Tahirit. Priten të prangosen edhe 12 zyrtarë të...

Prokuroria për Krime të Rënda kërkon nga Kuvendi i Shqipërisë autorizimin për heqjen e imunitetit të deputetit Saimir Tahiri, arrestimin e ish-ministrit dhe kontrollin...

Dy të arrestuar për drogën e fshehur mes kanateve të dritareve...

Dy vlonjatë janë arrestuar ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim lidhur me trafikun e drogës përmes kamionit nga Vlora drejt Italisë. Droga ishte fshehur...

LAJM I FUNDIT/ Pamjet e reja nga atentati tek “Komuna e...

Policia e Tiranës ka arritur të vërë në pranga 4 autorët e dyshuartë plagosjes tek “Komuna e Parisit” dy ditë më parë, ku u...

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për arrestimin e gazetarit në Tiranë

Arrestimi i gazetarit Kastriot Myftaraj është pasqyruar nga mediat më të mëdha ndërkombëtarë në Europë dhe SHBA. “Daily Mail”, “Associated Press” dhe “Fox News” Mediat...

Arrestimi i Julian Assange do të jetë përparësi e SHBA

Kryeprokurori i Shteteve të Bashkuara, Jeff Sessions, thotë se arrestimi i Julian Assange është një përparësi. Komentet nga kreu i Departamentit amerikan të Drejtësisë...

Arrestohet i dehur dhe pa patentë në timon

Policia e Lushnjës ka arrestuar një 20-vjeçar, pasi është kapur në timon pa patentë. Mësohet se ka rënë në pranga shtetasi Arjan Lami, 20...

Greqi, arrestohet shqiptari me 32 kg kanabis

Një shtetas shqiptar është arrestuar në Greqi paraditen e të premtes, 14 prill. Ai akuzohet për transportimin e një sasie kanabisi, me qëllim trafikimin...

Kundërshton gjobën për perdet në xhamat e makinës, arrestohet i riu

Policia e Dibrës ka arrestuar në flagrancë një të ri, pasi ka kundërshtuar me dhunë dhe ka kanosur punonjësit e policisë rrugore. Në pranga ka...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...