E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Arrestimi

Etiketim: arrestimi

VIDEO/ Momenti i arrestimit të Admiralit më të rëndësishëm në Turqi

Pas dështimit të grushtit të shtetit autoritet turke kanë nisur arrestimin e zyrtarëve më të lartë ushtarakë. Nejat Atilla Demirhan është Admirali i Komandës...

Drogë, arrestime dhe prapë drogë. Operacioni në Tiranë, 16 në pranga

Pak ditë pas operacionit që arrestoi disa biznesmenë ndërtimi që merreshin me trafik droge, Policia e Tiranës ka finalizuar mbrëmë në mesnatë një operacion...

Mashtronin qytetarët me kontrata pune, shpallen në kërkim dy persona

Dy persona janë shpallur në kërkim nga Policia e Fierit, pasi antikrimi ekonomik i akuzon ata për mashtrim dhe ushtrim të ndikimit të paligjshëm. Burime...

Njoftimi i Prokurorisë: Ja pse u arrestua Rroshi

Policia e Kavajës ka arrestuar, Kryebashkiakun Elvis Roshi. Arrestimi i Rroshit është bërë në orën 17:50 minuta, kur ai është shoqëruar nga policia, e...

Prokuroria: Dënimet dhe pesë emrat që përdorte Rroshi në Itali e...

Policia e Kavajës ka arrestuar, Kryebashkiakun Elvis Roshi. Arrestimi i Rroshit është bërë në orën 17:50 minuta, kur ai është shoqëruar nga policia, e cila...

Shullazi, fati i Filologjikut

"Universiteti i Tiranës, ka plot vajza dhe djem, burra dhe gra të shkëlqyer, që mund ta nisin nga fillimi këtë garë dhe ta bëjnë...

Prokuroria arreston drejtorin e Tatimeve në Tiranë, Androkli Kokthi

Policia ka arrestuar sot drejtorin e Tatimeve në Tiranë, Androkli Kokthi, 40 vjeç me urdher te prokurorise se Tiranes. Nga të dhënat e para dihet...

Prokuroria sekuestron dokumentet, pritet ndalimi i Ministrit Beqaj

Prokuroria ka kërkuar sot sekuestrimin e të gjitha dokumenteve të Ministrisë së Shëndetësisë për koncesionet që janë dhënë nga ky institucion. Hetimi ka të...

VIDEO-Momenti i arrestimit të trafikantit më të kërkuar në botë

Marinsat meksikanë kane filmuar kapjet e baronit te ri te droges Kolumbiane, El Chapo. Në video shihet përplasja e marinasve me rojet e tij,...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...