E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Arrestimi

Etiketim: arrestimi

Ja pamjet e momentit të arrestimit të 8 të “fortëve” të...

Janë publikuar pamjet e momentit të shoqërimit të tetë personave në fshatin Nikël të Krujës. Kamera e Report Tv ndoqi operacionin në Nikël, teksa fillimisht...

Arrestimi i Lloris, klubi i Tottenhemit dënon portierin

Arrestimi i Hugo Lloris do të shoqërohet me masa dënuese edhe nga klubi i Tottenhamit. Kapiteni i ekipit u kap me një sasi të...

Shfrytëzim prostitucioni në Itali, kush është 47-vjeçari nga Tirana i arrestuar

Një 47-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia italiane për veprën penale “Organizatë kriminale me qëllim...

Arrest shtëpie për ish-ministrin Saimir Tahiri. Reagojnë politikanët

Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar sot masën e sigurisë “arrest shtëpie” ndaj ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ish-ministri akuzohet si të përfshirë...

Arrestohet aktori i njohur shqiptar

Policia e Kosovës konfirmuar lajmin e arrestimit të aktorit kosovar Mensur Safqiu. Flora Ahmeti zëdhënëse e Policisë ka treguar shkurt për Express për arrestimin në...

Arrestohet Tahiri? Ditmir Bushati: Kemi qenë miq, por…

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Europës, Ditmir Bushati, i ftuar në emisionin ''Zonë e Lirë'', i pyetur për dorëzimin e mandatit nga Saimir...

Frikë nga arrestimi? Tahiri: Çmimi i së vërtetës…

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, me dorëheqjen nga mandati i deputetit, ka shkaktuar furtunë në politikë. Në studion e “Të Paekspozuarit” në Top Channel,...

Vlahutin i kërkoi Llallës arrestimin e Berishës

Ambasadorja e BE-së në Tiranë, i ka kërkuar ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla të arrestojë Sali Berishën. Kështu ka deklaruar sot në mbrëmje ish-kryeministri gjatë një intereviste...

Super aksioni i Policisë. Goditen 7 grupe kriminale, 39 të arrestuar...

Në një konferencë për shtyp, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shetit, Ardi Veliu dha detaje të goditjes së 7 grupeve kriminale. Me ardhjen e...

Arrestimi i Fran Frrokajt, Besnik Mustafaj: E dëmton PD-në, nuk ka...

Analisti Besnik Mustafaj, njëherësh ish-ministër i Jashtëm në kohën e qeverisë Berisha, ka komentuar arrestimin e kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frrokaj dhe një numri...

EDITORIAL

Ngjyrat e kryebashkiakut tironas, Erion Veliaj dhe portreti i rivales së tij

Erion Veliaj, kryebashkiaku tironas, vazhdon punën me projektet për një Tiranë europiane. Këtë të shtunë, Veliaj ka...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...