E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Arrestime

Etiketim: arrestime

Kapen të “fortët” e fisit Bajraj, ja detajet

Detaje të reja dalin për operacionin e zhvilluar dje në Shkodër, Tiranë dhe Roterdam. Në operacionin ku u arrestua Safet Bajri, është arrestuar dhe...

“Dua të iki në shtëpinë time”, mes të arrestuarve në Jalë...

Që prej orëve të para të ditës së sotme ka nisur aksioni i IKMT-së për shembjen e disa banesave në Jalë, teksa nuk kanë...

Nuk ndalen bandat e shqiptarëve, në pranga 7 persona

Sërish një grup shqiptarësh ka rënë në prangat e policisë për trafik droge dhe akuza të tjera penale. Policia italiane ka shkatërruar një grup të...

Dalin emrat, kush janë 4 të fortët e Shkodrës të arrestuar....

Një ditë pas arrestimit të 4 personave në Shkodër, në sajë të operacionit ‘Forca e ligjit’ për shkatërrimin e bandave kriminale, Policia e Shtetit...

Të dehur në timon, policia nuk fal

Në kudër të shtimit të masave në akset rrugore, Policia e Beratit dhe ajo e Vlorës kanë arrestuar dy shoferë në gjendje të dehur....

Arrestime në doganë: Dy turq tentojnë të dalin nga Shqipëria me...

Policia ka arrestuar në Doganën e Muriqani dy shtetas turq që kanë tentuar të dalin nga Shqipëria me karta identiteti të falsifikuara,. Drejtoria e Kufirit...

Tahiri la mandatin, ja kur Prokuroria do kërkojë arrestimin?

Pasi dorëzoi zyrtarisht mandatin e deputetit, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, u shpreh se do të dalë para ligjt si qytetar i thjeshtë. Sipas...

Drogë me avion nga Shqipëria në Itali, operacion i madh policor...

Shtatë arrestime, kilogramë kokaine, marihuane dhe hashashi gati për t’u shpërndarë, një avion privat i sekuestruar: Ky është bilanci i një superoperacioni në vazhdim në...

Plagosje dhe arrestime, skena dhune ndërmjet tifozëve shfaqen në futbollin suedez

Rivalët e hershëm të futbollit suedez, Hammarby dhe Djurgarden u përballën mes tyre në “Tele2 Arena”, aty ku pati fillimisht përplasje në stadium, që...

”Peshqit”, Cutillo: Të mëdhenj e të vegjël, llogari para ligjit

Kapja e ''peshqëve të mëdhenj'', është kthyer edhe në temë batutash mes shqiptarëve. Edhe pse kapja e tyre nuk po duket, ambasadori italian në Tiranë,...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...