Ballina Etiketimet Arratisen

Etiketim: arratisen

Përplasen me policinë në Greqi, arratisen grabitësit shqiptarë

Tre shqiptarë, u përpoqën të grabisnin filialin e një poste mëngjesin e sotëm në Vilia të Atikës në Greqi. Menaxheri ka shtypur butonin e alarmit...

Shpërthejnë dyert e burgut, arratisen rreth 400 të burgosur

Rreth 400 të burgosur u arratisën nga një burg në kryeqytetin e Libisë, teksa kishte plasur dhuna vdekjeprurëse midis grupeve të milicisë në qytet....

Ja fotot e 3 shqiptarëve të arratisur nga qelitë greke

Policia greke ka ndërmarrë një operacion të gjerë për gjetjen dhe kapjen e tre shtetasve shqiptarë. Ata u arratisën nga qelitë e rajonit të policisë...

27 të burgosur tentojnë të arratisen, mes tyre dhe shqiptarë

27 të burgosur kanë tentuar të arratisen gjatë transportimit të tyre nga mjediset e gjykatës për në burgun e Koridalosit në Athinë. Ngjarja ka...

Greqi, 3 shqiptarë arratisen nga qelia e izolimit

Tre shtetas shqiptarë arratisen nga qelia e izolimit. Atyre iu ishin shqiptuar të mërkurën e 3 janarit 2018, dënimet për vepra penale që lidhen...

Nga frika e dëbimit, dy persona arratisen, njëri arrestohet, tjetri në...

Të enjten në mbrëmje aeroporti “Helmut-Schmidt” është mbyllur për më shumë se një orë për shkak të dy të arratisurve, shkruan ‘Blid’. Siç konfirmoi edhe...

Sekuestrohet 1 kuintal kanabis në Itali, arrestohet një italian, arratisen dy...

Një i arrestuar, një kuintal marihuanë dhe dy të arratisur: Këto janë të dhënat e fundit të publikuara nga Policia në Manfredonia e kuesturës...

Vrasin gardistin, arratisen qindra të dënuar

Të rradha janë rastet kur një i burgosur të arratiset por që të largohet gjysma e të dënuarve, vetëm në filma ndodh. Sipas agjencisë...

EDITORIAL

Opozita: Protesta popullore deri në rrëzimin e Ramës

Drejtuesit e partive opozitare vendosën mbrëmjen e sotme që të nisin protestat mbarëpopullore për rrëzimin e qeverisë...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...