E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Armet

Etiketim: armet

”Trafikimi i armëve”, Xhafaj: Operacioni nis në 2019

Shqiptarët kanë armë dhe kjo vërtetohet nga ngjarjet kriminale që kanë tronditur vendin. Në një takim të zhvilluar sot në kuadër të luftës kundër...

Rrokaj: Armët, qeveria lë qytetarët të bëjnë vetgjyqësi

Për masakrën në Resulaj të Selenicës, aty ku 24-vjeçari Ridvan Zykaj vrau barbarisht 8 persona të fisit të tij, ka reaguar edhe deputeti i...

Në kuadrin e Fushatës, 2 qytetarë dorëzojnë armët në Dibër

Policia e Dibrës, përmes një njoftimi për mediat bën me dije se janë dorëzuar dy armë zjarri. Duke mos zbuluar se kush kanë qënë...

Shqiptarët dorëzojnë armët, afati deri më 30 Prill 2017

Nisma e Ministrisë së Brendshme për mbledhjen e armëve ilegale në duart e shqiptarëve u pa me skepticizëm gjatë lançimit të saj, por mesa...

Associated Press: Shqipëria u ofron amnisti për 4 muaj armëmbajtësve

Associated Press dhe disa media prestigjoze të huaja shkruajnë për iniciativën e ministrit të Brendshëm mbi armëmbajtjen pa leje dhe aministinë për ata që...

Tahiri: Dorëzoni armët pa leje, s’do ju kapë ligji

Në kuadër të fushatës së lançuar “Mos gjuaj, por duaj”, Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ripërsëriti apelin për dorëzimin vullnetar të armëve që mbahen...

LSI, kundër politikave penale të PS: Në 3 vjet ndryshuam 17...

Diskutimi i ligjit për armët në Komisionin e Sigurisë Kombëtare është shoqëruar me kritika për politikat penale të ndjekur këto vite. Përfaqësuesit të LSI-së...

Dënimi për armët, Manjani:Vetëm ata që janë në gjykim do përfitojnë

Në Komisionin e Sigurisë Kombëtare është diskutuar sot ligji për armët, ku Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka thënë se, nga ndryshimi i ligjit...

Dade:Nismë tjetër kundër Berishës. Ruçi: Vendimi i takon Prokurorisë

Deputetja e Partisë Socialiste, Arta Dade grupit parlamentar dhe Kryesisë së Partisë Socialite që të ndërmarrin një tjetër nismë penalizuese ndaj ish-kryeministri Sali Berisha...

Andrea Stefani: Nekrofili Berisha dhe Hitleri

Nga Andrea Stefani /Kur Adolf Hitleri doli nga burgu pas një dënimi minimal që kish marrë për organizmin e puçit të armatosur në Mynih,...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...