E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Arme

Etiketim: arme

Elbasan – Policia parandalon konfliktin me armë

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti me armë. Kanos me armë zjarri një shtetas për motive të dobëta, shpallet...

VIDEO/ SHBA, të shtëna me armë e viktima në redaksinë e...

Disa persona dyshohen të jenë vrarë si pasojë e të shtënave me armë zjarri, të raportuara vetëm pak çaste më parë në redaksinë e...

Qëllohet me armë në Tiranë, policia jep detajet e ngjarjes

Një e shtënë me armë është dëgjuar pak më parë në Tiranë, ku sipas policisë nuk ka të lënduar. Policia në njoftimin për shtyp...

Shqipëria më pak e armatosur, në rajon ”sundon” ky shtet

Sipas sondazhit më të fundit të përgatitur nga “gunpolicy.org”, Shqipëria dhe Greqia janë vendet që kanë numrin më të ulët të armëve të zjarrit...

”Skifterit” nga Lezha i gjejnë: Armë, bizhuteri dhe 14 mijë euro

Pas një aksioni të Policisë së Lezhës, u bë e mundur kapja e një 26-vjeçari. Operacioni u finalizua në bashkëpunim me FNSH-në e Shkodrës,...

Armë për bandat në Meksikë, nën hetim prodhuesi gjerman “H &...

Gjashtë ish-punonjës të prodhuesit gjerman të armëve, Heckler & Koch, do të gjykohen në Shtutgart, pasi akuzohen se ilegalisht kanë dërguar armë në pjesë...

Vëllezërit kanosin me armë 72-vjeçarin, ndërhyn policia

Policia e Vaut të Dejës parandalon përshkallëzimin e një konflikti mes dy familjeve. Ngjarja ka ndodhur në orën 17:30 në Vau Dejës, ku shtetasi...

Pentagoni armatoset

Pentagoni ka nisur një komandë të re detare, me qëllim që të forcojë praninë e SHBA-së dhe NATO-s në veri të Oqeanit Atlantik, pas...

U arrestua për vjedhje, fierakut i gjenden në banesë armë e...

Një 28-vjeçar është arrestuar nga policia e Fierit pasi ka vjedhur materiale në një kantier ndërtimi. Por gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e Marjus...

Arsenal armësh dhe fishekësh në një gropë gëlqereje (FOTO)

Mëngjesin e sotëm, Policia e Gramshit ka gjetur një arsenal prej 18 armësh zjarri të ndryshkura dhe 80 kaseta me fishekë të dëmtuar nga...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Çështja Çame dhe kufijtë tanë janë të patjetërsueshëm

Nga Koço Kokëdhima Në një konferencë për shtyp, ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias, u ankua se qenkan...

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...