E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Arme

Etiketim: arme

53-vjeçari në Dibër arrestohet në dasmë për armbëmbajtje pa leje

Policia e Dibrës ka arrestuar një 53 vjeçar për armëmbajtje pa leje. Në pranga ka rënë Hasan Koltraka, banues në fshatin Arras-Dibër. Ora News mëson...

Sherr në familje, i riu mbante armë pa leje

22-vjeçari Geg Gjini, është emër i njohur për uniformat blu, pasi njihet nga policia si njeri problematik në marrëdhëniet familjare. Ai ka pasur shpesh...

Adoleshenti vret me armë kushëririn, policia arreston edhe babanë

16-vjeçari A.N. dyshohet se ka qëlluar me pushkë gjuetie për të vrarë kushëririn e tij 24 vjeç. Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 18:00...

Të riut i gjejnë kanabis dhe automatik në banesë

Një 25 vjeçar nga Vlora është arrestuar pasi në banesën e tyre është sekuestruar drogë si dhe tre motora për mjete ujore me 300...

Qëlloi me armë dashnorin e gruas, arrestohet 39 vjeçari shqiptar

Disa vjet më parë gruaja e tij, gjatë një periudhe të shkurtër, kur ata ishin në krizë dhe ishin ndarë (më vonë pajtuar sërish),...

Masakër në Vlorë, 8 të vdekur. Mes të vrarëve ka gra...

Një masakër e vertetë mund të quhet ajo që ka ndodhur sot në fshatin Resulaj në Vlorë. 8 persona kanë humbur jetën nga të shtënat...

Të shtëna me armë në SHBA, dy të vdekur dhe 4...

Dy persona janë vrarë dhe të paktën 4 të tjerë janë plagosur në disa të shtëna me armë në Filadelfian veriore. Gjashtë personat janë qëlluar...

Policia gjen arsenal armësh dhe 1.5 ton kanabis (VIDEO)

Afërsisht 1.5 ton kanabis janë sekuestruar në një zonë pyjore në Memaliaj, në dy furgona të braktisur të fshehur mes shkurreve. Sipas burimeve zyrtare...

Baza që furnizonte me armë e snajper grupet kriminale (VIDEO)

Policia e Tiranës ka përfunduar me sukses një operacion të koduar “Baza”, duke sekuestruar një arsenal armësh dhe municioni luftarak, në një bazë që...

Arrestohet shitësi i armëve në Elbasan, mësohet çmimi

Në pranga të Policisë është vënë një shqiptaro-maqedonas, i cili u kap pranë fshatit Urakë, në Prrenjas, aty ku uniformbat blu i gjetën 2...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...