E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Arme

Etiketim: arme

Qytetarët në Europë kërkojnë të armatosen

Njerëzit në të gjithë Bashkimin Europian kanë filluar të armatosen mbi frikën dhe pasigurinë. Numri i belgëve, në provincën Liege, që kanë aplikuar për...

Kërcënohet ish-kryebashkiaku i Leskovikut, Guda: Më thanë mos i jep shumë...

Dy persona të paidentifikuar kanë kërcënuar me pistoletë ish-kryetarin e Bashkisë së Leskovikut, Fatmir Guda. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në Leskovik. Denoncimi...

Akuza e ish-kreut të shërbimit sekret Grek: Turqia po armatos Shqipërinë

Tensonet e fundit Greqi-Shqipëri, me deklarata deri diku provokative, kanë nxitur një reagim të ish-kreut të Shërbimit Sekret Grek, Korantis Johannis. Sic citohet në...

Shërbimet sekrete: 40% e familjeve shqiptare mbajnë armë

Dy dekada pas vitit të mbrapsht 1997-të, shqiptarët vijojnë të kenë një numër të lartë armësh zjarri pa leje. Report TV ka siguruar të...

Kush e shpërndan picën më parë? 18-vjeçari kërcënon kolegun me armë

Një 18-vjeçar që punonte si shpërndarës picash në kryeqytet është shpallur në kërkim nga policia pasi ka kërcënuar me armë një kolegun e tij...

Estonia krijon armën vdekjeprurëse (Video)

Estonia ka krijuar tankun më të vogël në histori, por është pajisja më vdekjeprurëse që është krijuar në dekadat e fundit. Një firmë estoneze ka...

Konflikti për 1 m tokë, pranga 18-vjeçarit që qëlloi me armë

Policia e Vlorës ka arrestuar një person, i cili ka qëlluar në ajër me armë zjarri. Sipas burimeve të policisë mësohet se në pranga...

Përgatiteshin për gjakmarrje, arrestohen 4 persona në Tiranë

Katër persona kanë përfunduar në pranga e policisë, midis tyre edhe një i dënuar për vrasje, pasi janë kapur në flagrancë me armë silenciator...

Duka: Jam tejet i indinjuar nga dhuna shtetërore ndaj tregtarëve

Kryetari i Partisë Agrare Ambjentaliste, Agron Duka ka shprehur indinjatën e tij për atë që ndodhi sot në Shkodër me disa fermerë të duhanit,...

Parukierja 28-vjeçare vritet me armë në Lezhë, arsyeja për motive të...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një sallon bukurie në qytetin e Lezhës, ku pronarja e dyqanit u qëllua me armë zjarri por...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...