E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Arme

Etiketim: arme

21-vjeçari nga Kavaja kapet me armë

Policia e Kavajës, falë një aksioni ka vënë në pranga 21-vjeçarin Jurgen Merkja, pasi u kap me armë zjarri. I vëllai Emiljano Merkja, 32-vjeç...

Sekuestrohet drogë e armë, 148 të arrestuar, mes tyre shqiptarë

Një aksion me shtrirje të gjerë në Gadishullin e Ballkanit, por edhe në koordinim me EUROPOL, ka finalizuar kapjen e 300 kg drogë si...

U abuzua nga mësuesi, qëllohet banesa e së miturës

Në afërsi të banesës së vajzës së mitur, e cila denoncoi pak muaj më parë mësuesin e saj 63-vjeçar se e kishte ngacmuar seksualisht,...

Tiranë, fsheh pistoletën dhe automatikun brenda murit

Policisë iu desh të çante murin për të gjetur të fshehura armët dhe municionet. Operacioni nga policia e komisariatit nr 2 u ndërmor në...

Armë, tritol e drogë! Shihni operacionin e policisë në Vlorë (Video)

Policia e Vlorë ka finalizuar një operacion gjatë ditës së djeshme ku ka sekuestruar armë zjarri municion luftarak, tritol, kapsolla, granatë ofensive si dhe...

“Luante” me armë, plagos shokun 18-vjeçar në Lezhë

Një tjetër ngjarje e rëndë kriminale ka ndodhur në 24 orët e fundit. Këtë herë, një plagosje me armë në Lezhë, ka përfunduar me...

Me dy armë në banesë, prangoset në Vlorë 58 vjeçari. Emri

Një 58 ­vjeçar në fshatin Golimbas të Vlorës, është arrestuar nga polica pasi gjatë një kontrolli i janë gjetur disa armë dhe municione. Policia...

53-vjeçari në Dibër arrestohet në dasmë për armbëmbajtje pa leje

Policia e Dibrës ka arrestuar një 53 vjeçar për armëmbajtje pa leje. Në pranga ka rënë Hasan Koltraka, banues në fshatin Arras-Dibër. Ora News mëson...

Sherr në familje, i riu mbante armë pa leje

22-vjeçari Geg Gjini, është emër i njohur për uniformat blu, pasi njihet nga policia si njeri problematik në marrëdhëniet familjare. Ai ka pasur shpesh...

Adoleshenti vret me armë kushëririn, policia arreston edhe babanë

16-vjeçari A.N. dyshohet se ka qëlluar me pushkë gjuetie për të vrarë kushëririn e tij 24 vjeç. Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 18:00...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...