E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Armando sadiku

Etiketim: Armando sadiku

Sadiku reagon pas operacionit në gju: Nuk do të jetë e...

Armando Sadiku ka reaguar me një mesazh në rrjetet sociale, pas operacionit në gjurin e majtë që do ta lërë për gjashtë muaj larg...

Dëmtim i rëndë për Sadikun, 6 muaj jashtë fushave të lojës

Armando Sadiku mbyll para kohe gjysmën e parë të sezonit në La Liga. Sulmuesi i kombëtares sonë pas vizitave mjekësore, është konfirmuar dëmtimi i...

Gazeta prestigjioze “Marca” ka një lajm shumë të keq për Sadikun

Armando Sadiku do ta mbyllë shumë shpejt aventurën në La Liga. Bomberi i Kombëtares këtë verë duhet të gjejë një tjetër destinacion sipas gazetës...

Sadiku e mbyll pa gol sezonin në La Liga, vë duart...

Armando Sadiku më në fund ka luajtur si titullar në ekipin e Levantes, në humbjen ndaj Selta Vigos, e vlefshme për javën e fundit...

10 futbollistët e Kombëtares që mund të ndryshojnë ekip këtë verë

Merkato e kësaj vere mund të jetë shumë e rëndësishme për të ardhmen e disa prej futbollistëve të Kombëtares sonë, të cilët mund të...

Mediat e kritikojnë, por trajneri i Levantes ka fjalë të mëdha...

Armando Sadiku u transferua gjatë muajit janar nga Legia e Varshavës te Levante, por sulmuesi shqiptar nuk ka mundur që të gjejë ende golin...

VIDEO/ Sadiku tregon momentin e përplasjes me portierin e Espanjolit: Pësova...

Armando Sadiku shpjegon me detaje atë që kishte përjetuar pas përplasjes me portierin Diego Lopez në takimin Levante – Espanyol 1-1. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare,...

Armando Sadiku bën për spital portierin e Espanjolit (VIDEO)

Armando Sadiku e nisi sot ndeshjen nga minuta e parë ndaj Espanjolit. Sulmuesi i Kombëtares sonë qëndroi në fushë vetëm 46 minuta, pasi fundin...

Levante-Espanjol, Sadiku e nis ndeshjen nga minuta e parë

Levante po zhvillon aktualisht ndeshjen e javës së 27-të në kampionat përballë ekipit të Espanjolit, ku fitorja është detyrim, duke pasur parasysh rezultatet e...

Sadiku gati të ‘ndezë motorët’ e “Ferrari-t”, ‘lë garazhin’ dhe grumbullohet...

Pritjes i erdhi fundi, Armando Sadiku është gati për të debutuar me skuadrën e Levante-s. Pas 3 ndeshjesh jashtë listës së lojtarëve të grumbulluar...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...