E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Armando Duka

Etiketim: Armando Duka

Armand Duka: Ja e vërteta përse u largua Tramezzani

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka folur për largimin e zëvendëstrajnerit dhe drejtorit teknik të Kombëtares shqiptare, Paolo Tramezzani. Në një intervistë...

De Biazi: A dua ta rinovoj kontratën? Duhet të më pyesë...

Xhani De Biazi mendon se Shqipëria mori më pak nga sa meritoi në Kampionatin Europian. Në një intervistë të gjatë për “SuperSport”, trajneri italian...

Duka mbron De Biasin: Kritikat, xhelozi ndaj trajnerit

Kombëtarja, çështja e Fondeve te UEFA-s per klubet, dosja Flamurtari, vendimi i tifozeve kuqezi, kontrata me “Loro Boricin”,dhe darfti i ligjit per sportin ishin...

Buxheti i shtetit për futbollin, Duka: Më mirë zerojeni fare!

Projekt-ligji për sportin provokoi debat në Komisionin Kuvendor në lidhje me opsionet dhe pikat që kanë kaluar si nene në draftin e Qeverisë. Buxheti...

Armando Duka: Ndeshje për t’u harruar, luajtëm keq

Per Presidentin e Federates Shqiptare te Futbollit, Armando Duka kjo eshte nje ndeshje per t'u harruar, Kreu i FSHF-se mendon se kombetarja jone beri nje...

Debate në PS, Vladimir Kosta sulmon Braçen: Je palë me shpërdoruesit...

Deputeti i Qarkut të Gjirokastrës, Vladimir Kosta ka ndërhyrë në debatin mes deputeti Erjon Braçe dhe kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka. Deputeti...

“Njeriu me puro”, policia dhe rrugaçët e Korçës

Nga Erjon Braçe U perserit serish! Por sot jam edhe me i deshperuar se me pare; Nuk ka shprese- kjo eshte arsyeja. Publikimi i nje raporti hetimi te...

Duka: De Biazi 80% i suksesshëm, ja e vërteta e çështjes...

Presidenti i FSHF-së është i pranishëm në News 24 në emisionin “Natë me Xhaxhiun”, duke treguar gjithçka rreth kombëtares kuqezi, por veçanërisht për trajneri...

Braçe i përgjigjet Armando Dukës: Mua s’më njeh njeri për klloun....

Pas deklaratës së presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ku i kërkonte deputetit Erion Braçe të mos merrej me futbollin dhe e...

Historike/ Kosova bëhet anëtare e UEFA. Serbia dhe Zvicra votojnë kundër

Përfaqësuesja e futbollit të Kosovës zyrtarisht është sot pjesë e UEFA-s (Union of European Football Associations). Kërkesa e Federatës së Futbollit të Kosovës mori...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...