E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Armando Duka

Etiketim: Armando Duka

Duka rrëfen prapaskenat për Panuccin: Ja pse ishim për një italian

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka komentuar zgjedhjen e bërë për të vendosur në stolin e Kombëtares italianin Christian Panucci, si...

Duka: Me Maqedoninë duhet të luhet në Shkup, titulli i sezonit...

Armando Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, i ka dhënë një përgjigje të gjithë çështjeve që rrethojnë opinion futbollistik shqiptar kohët e fundit. Në...

Dorëheqja e De Biazit nga kombëtarja shqiptare, Duka: Trajneri më i...

Kreu i FSHF, Armando Duka ka komentuar vendimin e Xhani de Biazit për t’u larguar nga kombëtarja shqiptare. Në konferencën e përbashkët për shtyp...

Duka ‘zgjon’ kuqezinjtë, takim 30 minuta para sfidës me Izraelin

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, i është bashkuar sot delegacionit të kombëtares shqiptare dhe ka zhvilluar një mbledhje me ekipin pikërisht...

Trukimi i ndeshjeve, Armando Duka: Nesër vendoset fati i Skënderbeut

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka në një komunikim me gazetarët pohoi se sot do të mblidhet Komisioni i Etikës për ‘Skënderbeun’,...

Duka humbet në UEFA për 3 vota, “i ikin” dhe 500...

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka nuk ka mundur të zgjidhet në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s, ku Shqipëria u përfshi për herë...

Duka: Kombëtarja u “deh” nga Europiani

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, në fjalën e tij në Asamblenë e Përgjithshme të FSHF-së, deklaroi se kombëtares sonë i mungoi...

Prezantimi i fanellave të reja, Duka: Festa mbaroi, me Italinë dua...

Gjatë prezantimit të fanellave të reja të Kombëtares, Armando Duka ka dhënë një deklaratë për mediat. Kreu i FSHF-së nuk ka ngurruar të bëjë një...

Pas dronit, Armando Duka viziton Beogradin për t’iu marrë votën në...

Në rast konflikti, edhe njohjet personale zbehen dhe tensioni zë vend më shumë sesa miqësia, mirëpo në raste të tjera, njohjet sado minimale, mbizotërojnë...

Presidenti Çeferin mban premtimin, Armando Duka kandidat për Komunitetin Ekzekutiv në...

Me zgjedhjen e Aleksander Çeferin në krye të UEFA-s, pritej që presidenti i FSHF-së, Armando Duka, të ishte një nga kandidatët për Komitetin Ekzekutiv...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...