E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Armando Duka

Etiketim: Armando Duka

Kritikat ndaj Panuccit, reagon Duka: Koha e llogoreve ka përfunduar!

Kreu i federatës shqiptare, Armando Duka, ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me kritikat ndaj trajnerit të kombëtares Christian Panucci, si pasojë e humbjes...

Gjykata nuk regjistron Dukën. Fino: Do vazhdoj hetimin. FSHF: Ja e...

Një përplasje e re duket se ka lindur pas zgjedhjes së kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit. Gjykata e Tiranës nuk regjistron Armando Dukën...

Astrit Patozi: Pse nuk duhet të çuditet Bashkim Fino…

Nga Astrit Patozi E kam ditur se do të fitonte Armando Duka, që ditën e parë kur u hap gara për FSHF-në, por nuk desha...

Duka pas fitores: Nga sot nis një punë akoma më e...

Armand Duka është rikonfimuar për herë të 5-të si president i Federatës Shqiptare të Futbollit. Duka mori shumicën e votave në raundin e dytë të...

Të enjten, në Top Channel, Armando Duka përballë Bashkim Finos (VIDEO)

Dy kandidatët për postin e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka dhe Bashkim Fino do të jenë për herë të parë përballë....

UEFA flet për zgjedhjet në FSHF: Politika larg duart nga futbolli

Për herë të parë UEFA sqaron zyrtarisht qëndrimin e saj rreth zgjedhjeve që do të zhvillohen më 7 shkurt në Shqipëri për postet drejtuese...

Ç’iu desh kjo punë Bashkim Finos? Si një top futbolli, për...

Nga Laert Skiro Po ç’iu desh kjo punë Bashkim Finos?! I shkurtër sa nuk ka më, sa një top futbolli; por që kandidon për futbollin....

Duka: Komunikoj me De Biasin. Ja pse u largua Rashica nga...

Në ditën që 'Alaves' shkarkoi Gianni De Biasin nga detyra e trajnerit pas vetëm 7 ndeshjes në krye të skuadrës, Armand Duka foli në...

Duka ‘kontrollon’ papritur kuqezinjtë në Antalia

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, i është bashkuar Kombëtares kuqezi në Antalia të Turqisë. Duka ka takuar dhe trajnerin Panucci dhe...

Duka: Skënderbeu si Italia pas “Calciopoli”-t. Ndeshja e Kombëtares në Strumicë...

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, mendon se ecuria e Skënderbeut në “Europa League” është e ngjashme me atë të Italisë pas...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...