E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Armand Shkullaku

Etiketim: Armand Shkullaku

Armand Shkullaku: Opozitës i ka mbetur vetëm veprimi

Analisti dhe gazetari Armand Shkullaku, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24 tha se opozitës i ka mbetur vetëm veprimi, pasi me...

Kë frikësoi në Tiranë, Albin Kurti

Nga Armand Shkullaku - Me vetëm tre fjali të shkurtra dhe një konstatim të thjeshtë, Albin Kurti ka trazuar regjimin e Tiranës më shumë...

Analiza/Akti i Presidentit Meta nuk mjafton, duhet shumë më tepër

Nga Armand Shkullaku Këto ditë të krizës së madhe president- kryeministër, “dashnorë” të Kushtetutës dhe nevojtarë të përhershëm të pushtetit, janë përfshirë në një debat...

Festa e Ramës si dasëm pa nuse

Nga Armand Shkullaku - Qeveria shqiptare nuk kishte asnjë arsye të vetme të thërriste fitore pas vendimit të Këshillit të ministrave të Jashtëm të BE...

Shkullaku: Rama duhet të përballet me shqiptarët dhe ndërkombëtarët

Nga Armand Shkullaku Partia Socialiste po bën ç’është e mundur që protestën e opozitës më 26 maj ta banalizojë si një “protestë të Babales” , por...

Rama, mes Babales dhe Esad Pashës

Nga Armand Shkullaku-  Partia Socialiste po bën ç’është e mundur që protestën e opozitës më 26 maj ta banalizojë si një “protestë të Babales”...

Armand Shkullaku: Kushdo që të vij më pas, nuk do të...

I ftuar në emisionin Kolaudim në In Tv gazetari i njohur Armand Shkullaku,  është pyetur nga drejtuesit e emisionit lidhur me problemet që këto shtete...

Shkullaku: Kalimashi, revoltë ndaj politikës abuzive shqiptare

Tensionet e fundit në Shqipëri që dolën në sipërfaqe me revoltën ndaj taksës rrugore dhe vazhduan me protestat e opozitës për rrëzimin e Qeverisë...

Zjarri në Kukës nuk u ndez për 5 euro

Nga Armand Shkullaku Qeveria po jep shenja të qarta se nuk do ta kuptojë fare atë që ndodhi disa ditë më parë në Kukës. Në...

Edi Rama nuk është car, por rusët i duhen

Nga Armand Shkullaku  Ndoshta që nga prishja me Bashkimin Sovjetik, rreth gjysëm shekulli më parë, dhe daljes së Shqipërisë nga Traktati i Varshavës, Rusia nuk...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...