E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Arben Rrozhani

Etiketim: Arben Rrozhani

Një kryeministër që ka mrekulluar botën

Nga Arben Rrozhani Qeveria e dytë e Edi Ramës prej dy javësh vazhdon të mbetet në titujt kryesore të mediave më të rëndësishme botërore, duke...

E-vota apo tre maskarenjtë që denoncon prof.Fuga

Nga Arben Rrozhani Votimi elektronik për zgjedhjet e 18 qershorit 2017 ka kapitulluar. E çuan partitë kryesore të vendit, sepse u leverdis që të mos...

“Shekulli”: PS preu në besë Kokëdhimën. U investuan që ti hiqej...

Që pas heqjes së mandatit të deputetit Koço Kokëdhima nga Gjykata Kushtetuese është folur për një prishje të marrëdhënieve mes tij dhe Kryeministrit Edi...

Rama-Kokëdhima dhe i keqinformuari Fevziu

"Koço Kokëdhima nuk e ka mohuar rolin e negociatorit mes Ramës dhe Metës dhe nuk është penduar për këtë deri më sot. Ai është...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...