E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Arben Çejku

Etiketim: Arben Çejku

Projekti serb i Hashim Thaçit. Kush do ta pengojë ndarjen e...

Nga Arben Çejku* Marrëveshja e Kosovës me Malin e Zi për demarkacionin, kaloi nëpër diskutime dhe tensione të mëdha publike e politike (pati zgjedhje te...

Ish-Ambasadori Arben Çejku: Dialogu Kosovë-Serbi, dështim i ndërkombëtarëve

Ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, i ftuar në studion e “Report Tv” ka folur mbi debatet që kanë përfshirë Balkanin kohet e...

Ish-ambasadori në Kosovë: Ndarja e kufijve, cikël delikat. Tirana të reagojë,...

Zbutja e qëndrimit të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, nuk e zbeh reagimin e fortë që ka shkaktuar deklarata e tij për korrigjim kufijsh,...

Cejku: Shqiptarët e Maqedonisë ta bëjnë fakt përdorimin e gjuhës shqipe

Shqiptarët në Maqedoni duhet të përgatiten dhe duhet të punojnë më shumë për bërjen realitet të zyrtarizmit të gjuhës shqipe deklaron ish ambasadori i...

Diplomati Arben Çejku: Emërtimi i ri i Maqedonisë nuk i cënon...

I ftuar në studion e Report Tv diplomati Arben Çejku në emisionin “45 minuta” të gazetarit, Denis Minga, foli lidhur me dy çështje aktuale: marrëveshja Shqipëri-Greqi...

3 shtete shqiptare? ish-ambasadori shqiptar: Kjo ndodh pas…

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, parashikoj se në vitin 2028, përveç Shqipërisë dhe Kosovës do ketë edhe një shtet shqiptar....

Arben Çejku: Miqësia pa kushte e Tiranës me Serbinë po dëmton...

Flet për “Koha Jonë”, Arben Çejku, ish-ambasador në Kosovë dhe Maqedoni Intervistoi:  Marjana Doda Diplomati Arben Çejku i sheh zhvillimet e fundit në Kosovë si një...

Diplomati Çejku: Ka një lloj stepje nga Merkel me qeverinë shqiptare

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Shkup, Arben Çejku tha se vizita e kryeministrit Rama në Gjermani është e rëndësishme. I ftuar në studion e Ora News,...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...