E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Apple

Etiketim: Apple

Risia e Apple, iPhone mund të përdoret dhe si çelës dere

Apple pritet të sjellë së shpejti përditësimin më të ri të sistemit operativ të iPhone, iOS 12, ku nuk mungojnë risitë për të gjithë...

“Apple” kryeson tregun botëror të aksesorëve inteligjentë

Shitjet e mira të modelit të fundit të orës inteligjente të “Apple” në fund të vitit 2017 e nxorrën gjigantin kalifornian në krye të...

Apple kalon Zvicrën në shitjen e orëve

Zvicra nuk është më në qendër të industrisë së prodhimit të orëve, duke mbetur pas një firme të vetme. Në tremujorin e fundit të...

Apple, Siri pajisja që përdoret nga 500 milionë njerëz

Pajisja e parë e Apple për shtëpi e cila ka për të shfaqur asistentin digjital me zë, të famshmen Siri po fillon së shpejti....

Altoparlanti inteligjent, Apple fillon shitjet e HomePod më 26 janar

Apple do të fillojë të pranojë porosi online për altoparlantin inteligjent HomePod duke filluar nga data 26 Janar në SHBA, Britani dhe Australi. Shitjet...

Shumë shpejt Apple do të heqë tiparin që ngadalëson iPhonat

Shefi i Apple, Tim Cook prapë u ka kërkuar falje konsumatorëve të firmës dhe ka premtuar se do të rregullojë internacionalisht ngadalësimin e iPhonëve. Përdoruesit...

Apple paguan 38 miliardë dollarë taksa për përfitimet jashtë vendit

Gjiganti amerikan i teknologjisë, “Apple” do të paguajë 38 miliardë dollarë taksa për përfitimet e realizuara jashtë vendit, për shkak të reformës së re...

Apple drejt blerjes së Shazam për 400 milion dollarë

Apple ëshë afër blerjes së aplikacionit që shërben për njohjen e muzikës, Shazam për rreth 400 milionë dollarë. Shazam, një kompani në Mbretërinë e Bashkuar...

Shitja e Iphone X, Apple thyen edhe një rekord të ri...

Sapo Apple filloi të shesë pajisjen e re, telefonin iPhone X, ndësa kompania më e madhe amerikane gjithashtu publikoi rezultatet financiare për tremujorin e...

Nuk do të ketë vetëm një iPhone të ri

Këtë vit nuk do të ketë vetëm një iPhone të ri, por tre. Dhe asnjë prej tyre nuk do të quhet siç ne presim....

EDITORIAL

Parlamenti Europian dënon me unanimitet përdorimin e gazit lotsjellës në protestë

Reagimi i Policisë së Shtetit ndaj protestuesve në protestën e madhe të opozitës më 16 shkurt, është...

FORUM

Sjellje kriminale e Qeverisë, ndaj qytetarëve të bashkisë së Skraparit!

Nga Luan Rama * Bllokimi i buxhetit të bashkisë së Skraparit, është një akt kriminal i Qeverisë së...

Turma në protestë mund të kthehej në uragan, pse Basha nuk duhet të bëjë bllof me djegien e mandatave

Nga Agron Gjekmarkaj- Të shtunën, më seriozët ishin qytetarët shqiptarë! Ata dolën të shumtë si kurrë më parë...