E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Apple

Etiketim: Apple

Apple kalon Zvicrën në shitjen e orëve

Zvicra nuk është më në qendër të industrisë së prodhimit të orëve, duke mbetur pas një firme të vetme. Në tremujorin e fundit të...

Apple, Siri pajisja që përdoret nga 500 milionë njerëz

Pajisja e parë e Apple për shtëpi e cila ka për të shfaqur asistentin digjital me zë, të famshmen Siri po fillon së shpejti....

Altoparlanti inteligjent, Apple fillon shitjet e HomePod më 26 janar

Apple do të fillojë të pranojë porosi online për altoparlantin inteligjent HomePod duke filluar nga data 26 Janar në SHBA, Britani dhe Australi. Shitjet...

Shumë shpejt Apple do të heqë tiparin që ngadalëson iPhonat

Shefi i Apple, Tim Cook prapë u ka kërkuar falje konsumatorëve të firmës dhe ka premtuar se do të rregullojë internacionalisht ngadalësimin e iPhonëve. Përdoruesit...

Apple paguan 38 miliardë dollarë taksa për përfitimet jashtë vendit

Gjiganti amerikan i teknologjisë, “Apple” do të paguajë 38 miliardë dollarë taksa për përfitimet e realizuara jashtë vendit, për shkak të reformës së re...

Apple drejt blerjes së Shazam për 400 milion dollarë

Apple ëshë afër blerjes së aplikacionit që shërben për njohjen e muzikës, Shazam për rreth 400 milionë dollarë. Shazam, një kompani në Mbretërinë e Bashkuar...

Shitja e Iphone X, Apple thyen edhe një rekord të ri...

Sapo Apple filloi të shesë pajisjen e re, telefonin iPhone X, ndësa kompania më e madhe amerikane gjithashtu publikoi rezultatet financiare për tremujorin e...

Nuk do të ketë vetëm një iPhone të ri

Këtë vit nuk do të ketë vetëm një iPhone të ri, por tre. Dhe asnjë prej tyre nuk do të quhet siç ne presim....

Apple pritet të rrisë madhësinë e ekranit të iPhone 8 në...

Të dhëna të reja nga MacRumors dhe të verifikuara nga BGR, kanë zbuluar se Apple do t’i japë iPhone 8 rezolucionin më të lartë...

E dini pse ora e iPhone-it është gjithmonë 9:41?

Nëse keni qenë të vëmendshëm me siguri e keni vënë re këtë detaj në ekranin e IPhone-it dhe iPad-it. Ora është zakonisht 9:41. Mendoni se...

EDITORIAL

Presidenti Meta pritet në audiencë të posaçme nga Ati i Shenjtë, Papa Francesku

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit gjatë ditës së sotme në një audiencë të posaçme nga...

FORUM

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...

Sjellësit e mynxyrës

Nga Aurel Plasari - Janë mbyllur 150 shkolla? Apo 133? Po ç’rëndësi ka saktësimi i numrit? Edhe...