E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Apple

Etiketim: Apple

Apple heq nga Kina 25 000 aplikacione

Apple ka tërhequr më shumë se 25 000 aplikacione nga Apple Store në Kinë, pasi u konsideruan se bien ndesh me rregulloret kineze. Të paktën...

Apple planifikon të sjellë edhe makinë

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple do të ofrojë modelin e vet të makinave në pesë vitet e ardhshme, sipas një analisti që deri tani...

Apple rrit të ardhurat me iPhonët më të shtrenjtë në treg

Apple ka shitur më pak iPhone se sa pritej në tremujorin e saj më të fundit, por çmimet e larta të iPhone X nuk...

Arrestohet punonjësi i Apple që vodhi sekrete nëpërmjet makinave

Një ish punonjës i Apple është akuzuar për vjedhjen e sekreteve nëpërmjet një projekti të makinave të pavarura. Xiaolang Zhang është arrestuar me 7...

Risia e Apple, iPhone mund të përdoret dhe si çelës dere

Apple pritet të sjellë së shpejti përditësimin më të ri të sistemit operativ të iPhone, iOS 12, ku nuk mungojnë risitë për të gjithë...

“Apple” kryeson tregun botëror të aksesorëve inteligjentë

Shitjet e mira të modelit të fundit të orës inteligjente të “Apple” në fund të vitit 2017 e nxorrën gjigantin kalifornian në krye të...

Apple kalon Zvicrën në shitjen e orëve

Zvicra nuk është më në qendër të industrisë së prodhimit të orëve, duke mbetur pas një firme të vetme. Në tremujorin e fundit të...

Apple, Siri pajisja që përdoret nga 500 milionë njerëz

Pajisja e parë e Apple për shtëpi e cila ka për të shfaqur asistentin digjital me zë, të famshmen Siri po fillon së shpejti....

Altoparlanti inteligjent, Apple fillon shitjet e HomePod më 26 janar

Apple do të fillojë të pranojë porosi online për altoparlantin inteligjent HomePod duke filluar nga data 26 Janar në SHBA, Britani dhe Australi. Shitjet...

Shumë shpejt Apple do të heqë tiparin që ngadalëson iPhonat

Shefi i Apple, Tim Cook prapë u ka kërkuar falje konsumatorëve të firmës dhe ka premtuar se do të rregullojë internacionalisht ngadalësimin e iPhonëve. Përdoruesit...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...