E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Apel

Etiketim: apel

Rexhepi ”në dorën” e Apelit, kërkon lirimin përmes avokatit

Në Gjykatën e Apelit Tiranë ka nisur seanca ndaj Rexhep Rrajës, djalit të deputetit socialist Rrahman Rraja. Përmes avokatit të tij, djali i deputetit...

”Xhisiela”, djali i deputetit Rraja kërkon lirinë

Dosja “Xhisiela” nga Kruja rikthehet në gjykatën e Apelit në Tiranë. Me kërkesë të Rexhep Rrajës djalit të deputetit socialist, apeli ka regjistruar kërkesën...

Dhurimi i gjakut, Presidenti Ilir Meta ftesë nga Konispoli

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot Bashkinë më jugore të vendit, Konispolin, në kuadër të nismës së ndërmarrë prej Tij dhe të ''Aleancës...

AMF apel Sigurimeve: Kompensoni qytetarët për aksidentet!

Do te jete një beteje e vazhdueshme ajo e Autoritetit te Mbikëqyrjes Financiare me kompanitë e sigurimit, qe nuk kompensojnë ne kohe qytetaret. Ky...

Virozat, mjekët apel për mbrojtjen nga dielli

Stina e verës me temperatura të larta, sjell edhe probleme të shëndetit, sidomos tek fëmijët, ku shqetësues mbetet dehidratimi i të vegjëlve. Fëmijët paraqiten tek...

Policia apel shoferëve dhe qytetarëve: Mos injoroni këto këshilla

Policia e Shtetit ka bërë një apel të rëndësishëm për drejtuesit e mjeteve dhe për qytetarët. Përmes facebook-ut policia ka postuar disa foto udhëzuese,...

Tahiri tek Apeli, kërkon të dalë nga shtëpia

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, do të dalë sot para Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda, ku do të kërkojë heqjen e masës...

”Arrest shtëpie”, Saimir Tahiri bën lëvizjen e rradhës

8 ditë pas seancës në Gjykatën e Krimeve të Rënda, aty ku Prokuroria paraqiti prova të reja për njohje të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir...

Kurdët e Turqisë, apel ndërkombëtarëve të ndalin luftën

Kurdët e Turqisë në Dijarbakir që është edhe qyteti më i madh i Turqisë juglindore kryesisht me popullsi kurde, dënuan ashpër këtë të dielë,...

FA pranë qytetarëve, Xhaçka apel Bashkive: Skanoni zonat që izolohen (FOTO)

Pak kilometra larg qytetit të Librazhdit, mbi 700 banorë të fshatit Spatharë po përgatiteshin sërish për izolimin shkaktuar nga i ftohti i dimrit. Por,...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...